Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Za wyczarterowany lot należy się zwrot pieniędzy

Jagoda Kuraś 29-01-2019, ostatnia aktualizacja 29-01-2019 11:11
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Polska konsumentka kupiła dwa bilety na lot do Izraela węgierskimi liniami lotniczymi. Dwa tygodnie później dostała e-maila z informacją, że samolot którym miała lecieć został wyczarterowany przez polskie biuro podróży. Linia lotnicza zaproponowała jej zwrot pieniędzy

Pasażerka postanowiła skorzystać z propozycji, ale przewoźnik długo nie oddawał pieniędzy. Kiedy złożyła reklamację dostała odpowiedź, że jej lot nie uległ zmianie, więc przewoźnik nie ma podstaw do uznania roszczenia.

Czytaj także: Prawa pasażerów nie zawsze takie same

Konsumentka miała dowody w postaci e-maili z propozycją zwrotu pieniędzy za bilet, dlatego postanowiła skorzystać z procedury ADR. Linia lotnicza nie przystąpiła jednak do mediacji. Po dwóch latach od zdarzenia poszkodowana zgłosiła sprawę do ECC-Net. ECK Polska wspólnie z węgierskim centrum skontaktowali się z linią lotniczą, która wyjaśniła, że doszło do nieporozumienia, po czym oddała pełną sumę, czyli 630 złotych.

Przeczytaj więcej o:  bilet , czarter , linia lotnicza , odszkodowanie , Wizz Air

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common