Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Ryanair właścicielem całej Laudamotion

p.r. 29-01-2019, ostatnia aktualizacja 29-01-2019 18:09
źródło: materiały prasowe

Tani irlandzki przewoźnik kupił resztę udziałów w austriackiej linii lotniczej Laudamotion, nie ujawniając ceny. W najbliższych latach zamierza jeszcze kupić jedną lub dwie linie

Ryanair miał 75 procent w linii odtworzonej przez Nikiego Laudę, po odkupieniu przez niego resztek linii lotniczej Niki, którą kiedyś założył, i przemianowaniu jej na Laudamotion. Kiedy związał się z Irlandczykami dał im opcję na przejęcie całości tego przewoźnika.

"Laudamotion jest teraz w 100 procentach filią Ryanair Holdings" - stwierdza komunikat ogłoszony w Wiedniu. Prezes Ryanaira Michael O'Leary nie chciał podać na konferencji prasowej na lotnisku ceny, jaką zapłacił za austriackiego przewoźnika. Zapowiedział natomiast, że Laudamotion będzie szybko rosnąć w najbliższych latach, zwiększy flotę z 19 do 40 samolotów, a liczbę pasażerów z 4 milionów rocznie do 7,5 miliona w 2021 roku - informuje Reuter.

Umowa kupna ostatniego udziału została zamknięta 31 grudnia, ale nie miała nic wspólnego z powrotem Laudy do szpitala, co nastąpiło wkrótce potem - wyjaśnił O'Leary. Dawny mistrz Formuły I będzie nadal prezesem rady dyrektorów Laudamotion. - Niki ma duże doświadczenie w przemyśle lotniczym, zwłaszcza w Niemczech i Austrii. Zna wszystkich graczy. Kiedy kupowaliśmy Laudamotion miał dostęp do różnych ministrów w Austrii, do których my nie mieliśmy - dodał zapytany o rolę Laudy.

O'Leary powiedział też, że Ryanair może w najbliższych latach zrobić kolejne zakupy. - Zobaczycie w najbliższych latach. Chciałbym, aby Ryanair zmienił się w grupę różnych linii lotniczych. Będziemy mieć Ryanaira z bazą w Irlandii, Laudamotion w Austrii, Ryanaira Sun w Polsce. Sądzę, że w ciągu kilku lat dodamy jedną lub dwie kolejne linie. Nic dużego, ale jeśli będą okazje na małą skalę, jak w przypadku Laudamiotion, to możemy z nich skorzystać - powiedział i dodał, że te linie wniosą nowe bazy w Europie.

Odrębnie Ryanair podał, że hiszpańscy pracownicy pokładowi zaaprobowali w głosowaniu umowy o pracę wynegocjowane przez ich związki SITCPLA i USO. Umowy będą teraz zawierane na podstawie hiszpańskiego prawa pracy, a nie jak dotąd irlandzkiego.

Przeczytaj więcej o:  Laudamotion , ryanair

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common