Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Wizz Air traci rezerwacje z powodu brexitu

p.r. 30-01-2019, ostatnia aktualizacja 30-01-2019 16:52
źródło: materiały prasowe

Niepewność związana z brexitem odbija się na rezerwacjach Wizz Aira i może doprowadzić do pogorszenia jej rocznych wyników

Węgierski przewoźnik podtrzymał prognozę rocznego zysku netto 270-300 mln euro, ale zastrzegł, że ostateczne wyniki będą zależeć od tego, jak bardzo brexit zmniejszy zaufanie konsumentów.

- Konsumenci są niepewni i będą zapewne odraczać przeloty. Zaczęliśmy to już odnotowywać - powiedział prezes Jozsef Varadi agencji Reutera. - Może to być sprawa przejściowa, bo nie chodzi o sam brexit, ale o niepewność z nim związaną. Myślę, że kiedy będziemy mieć wreszcie pewność jak ma wyglądać, konsumenci odzyskają zaufanie - dodał.

Ryanair już uprzedził, że jego zysk będzie mniejszy i jest ryzyko dalszego pogorszenia, jeśli z powodu brexitu dojdzie do zakłóceń w lotach. Varadi zakłada, że będą kontynuowane, ale jest jeszcze dużo niewiadomych, co będzie po 29 marca.

Brytyjska filia Wizz Aira otrzymała od władz brytyjskich licencję na kontynuowanie lotów z Wielkiej Brytanii do miejsc poza Unią. Wizz Air UK powstała w maju 2018 roku w ramach planów awaryjnych i dostała od ministra transportu licencję na loty do 31 grudnia. To "kolejny dowód, że ma status brytyjskiej firmy, niezależnie od wyniku negocjacji" - stwierdzila jej macierzysta firma.

W ostatnim kwartale Węgrzy zwiększyli przewozy pasażerów o 15 procent i przychody jednostkowe o 6 procent. Varadi poinformował, że rentowność w Europie Środkowo-Wschodniej była większa niż na zachodzie kontynentu.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common