Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Enter Air: Mamy nowy kontrakt z Itaką

F.F. 02-02-2019, ostatnia aktualizacja 02-02-2019 08:54
źródło: materiały prasowe

Enter Air podpisał z Itaką dwuletnią umowę o współpracy. Jej szacunkowa wartość w pierwszym roku wynosi 75 milionów dolarów, czyli 279,3 miliona złotych

Umowa czarteru dotyczy sprzedaży miejsc w samolotach wraz załogą. Na jej podstawie Enter Air zapewni touroperatorowi usługi lotniczego przewozu osób i bagażu. Ostateczna ich wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.

– Z Itaką współpracujemy nieprzerwanie od 5 lat - mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Aira. - Tegoroczny kontrakt jest o około 11 procent większy od umowy kończącej się w kwietniu 2019 roku. Nowa umowa została podpisana na kolejne dwa lata. W pierwszym roku, tj. w sezonie Lato 2019 – Zima 2019/2020 planujemy wykonać z Itaką wspólny program turystyczny o wartości około 75 mln dolarów, ale mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała, co zaowocuje zwiększeniem usług w roku następnym – dodaje.

To kolejna umowa zawarta przez Enter Aira z największymi touroperatorami na najbliższe sezony. W grudniu 2018 r. podpisała aneks do umowy z TUI Poland na usługi wartości 129,9 mln dolarów (ok. 491,8 mln złotych) i z Rainbow o szacunkowej wartości 45,1 mln dolarów (ok. 171,1 mln złotych).

Wcześniej przewoźnik zawarł też umowę z Coral Travel Poland na sezon Zima 2018, Lato 2019 oraz Zima 2019/2020. Szacunkowa wartość tej umowy wynosi ponad 27,3 mln dolarów (ok. 100,6 mln złotych).

Przeczytaj więcej o:  czarter , Enter air , Itaka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common