Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lufthansa wydała pół miliarda euro na odszkodowania w 2018

Danuta Walewska 03-02-2019, ostatnia aktualizacja 03-02-2019 13:56
źródło: materiały prasowe

W 2018 roku Lufthansa odwołała bądź spóźniła 18 tysięcy lotów. Słono za to zapłaciła

Jak pisze Reuter w informacji z konferencji lotniczej w Antwerpii, Thorsten Plage, odpowiedzialny w Lufthansie za zakup paliwa, podał, że kwota odszkodowań, jaką przewoźnik musiał zapłacić pasażerom, to 500 milionów euro. Tej wielkości nie potwierdził rzecznik Lufthansy Andreas Bartels, chociaż przyznał, że od stycznia do końca września przewoźnik wypłacił 350 milionów euro. I było to ponad dwukrotnie więcej niż w 2017 roku. Pełne wyniki finansowe Lufthansa przedstawi w końcu lutego.

Dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac ostrzegł w grudniu 2018 roku, że małe są szanse żeby rok 2019 okazał się lepszy, jeśli chodzi o płynność ruchu lotniczego. Nie znikną bowiem powody opóźniania bądź odwoływania lotów. Najczęściej powodują je tłok na europejskim niebie, strajki kontrolerów lotniczych, przede wszystkim we Francji i we Włoszech i protesty personelu naziemnego – głównie w Niemczech. W wypadku Lufthansy doszły jeszcze zawirowania z przejęciem 77 samolotów należących do upadłej linii Air Berlin i pośpiech w próbach nadążenia za rosnącym popytem na podróże lotnicze.

Czytaj także: "Lufthansa odleciała konkurencji. Znów króluje na niebie".

W tej sytuacji niemiecki przewoźnik poinformował o powiększeniu składu zarządu i powołaniu do niego wiceprezesa, który będzie odpowiedzialny za poprawę regularności operacji oraz jakość serwisu i to nie tylko w samej Lufthansie, ale w całej Grupie LH, do której wchodzą także Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines.

Przeczytaj więcej o:  Lufthansa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common