Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Śliskie pasy startowe w Moskwie

Danuta Walewska 09-02-2019, ostatnia aktualizacja 09-02-2019 15:34
źródło: AdobeStock

Od początku lutego już trzy maszyny zsunęły się z pasa startowego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. Powodem było duże oblodzenie, którego nie potrafiły usunąć służby lotniskowe

We wszystkich trzech wypadkach samo lądowanie odbyło się normalnie, tylko w chwilę później pilot nie mógł zapanować nad maszyną i nie potrafił jej zatrzymać. W każdym z tych trzech sytuacji załoga próbowała jeszcze ratować się włączając bieg wsteczny, ale manewr nie odniósł skutku, bo maszyna sunęła po lodzie.

W przypadku rejsu Yamal Airlines, 6 lutego, lecący z Tiumenia suchoj superjet 100-95LR po zjechaniu z pasa uderzył w słup oświetleniowy. 51 z 63 osób znajdujących się na pokładzie zostało rannych, niektórzy pasażerowie odnieśli obrażenia, ponieważ tuż po wylądowaniu rozpięli pasy bezpieczeństwa. Uszkodzony został koniec prawego skrzydła maszyny. Wcześniej podobne kłopoty miały dwa airbusy 321 - maszyny trzeba było ściągać ponownie na pas startowy.

Ten rok nie jest pierwszym, kiedy to służby lotniskowe Domodiedowa nie są w stanie utrzymać portu w gotowości do zimowych operacji. Zazwyczaj na moskiewskich lotniskach śnieg zalega cztery miesiące w roku. Moskwa i okolice w tym roku wyjątkowo cierpią z powodu obfitych opadów śniegu i niskich temperatur, które utrudniają utrzymanie dróg i lotnisk. Do pomocy służbom lotniskowym władze wysłały żołnierzy.

Przeczytaj więcej o:  domodiedowo , lonisko , moskwa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common