Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Wielkie kłopoty w Amsterdamie. Nie ma na czym latać

d.w. 26-07-2019, ostatnia aktualizacja 26-07-2019 09:07
źródło: Bloomberg

Prawie 500 lotów trzeba było odwołać na amsterdamskim lotnisku Schiphol 24, 25 i 26 lipca. Powodem są kłopoty z dostawami paliwa

Zawinił dostawca benzyny lotniczej Aircraft Fuel Supply, jedyny na tym jednym z największych lotnisk europejskich. „To spowodowało zakłócenia w naszym rozkładzie" - informował port w oświadczeniu przekazanym mediom.

Pierwsze kłopoty pojawiły się w południe 24 lipca, kiedy okazało się, że zbiorniki przylatujących samolotów nie mogą być napełnione. Wtedy zaczęły narastać opóźnienia, bo niektóre maszyny nie mogły odlecieć, a pasażerowie musieli śledzić rozkład wyświetlany na monitorach, bo nieustannie zmieniały się numery bramek wyjścia do samolotu.

Niektórych maszyn nie można było wręcz odkołować od rękawów. Ostatecznie ponad 300 rejsów odlatujących zostało odwołanych, a liczba samolotów przylatujących na Schiphol została ograniczona do jednej trzeciej. Po dziewiątej wieczorem zarządzający portem poinformowali, że powoli system dostaw zostaje udrożniony.

Rano 25 lipca problemy z zaopatrzeniem w paliwo miały być ostatecznie rozwiązane, ale nadal było ponad 100 odwołań rejsów i przynajmniej drugie tyle poważnych opóźnień. Odwołania i opóźnienia były jednak jeszcze w piątek, 26 lipca. Na kłopotach lotniska najbardziej ucierpiał holenderski KLM, który został zmuszony do odwołania około 200 rejsów długo- i średniodystansowych 24 lipca, 61 w dzień później i przynajmniej cztery jeszcze w piątek 26 lipca.

— Robimy wszystko, aby jak najbardziej ograniczyć liczbę odwołanych rejsów – mówiła Gerri Brand, rzeczniczka holenderskiego przewoźnika.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common