Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lufthansa może stać się spółką holdingową

p.r. 29-07-2019, ostatnia aktualizacja 29-07-2019 13:54
źródło: Bloomberg

Lufthansa rozważa możliwość przyjęcia struktury spółki holdingowej dla uproszczenia działalności, poprawy rentowności i odzyskania wsparcia inwestorów — twierdzi „Handelsblatt"

Dziennik, powołujący się na anonimowych informatorów, podał, że pomysł spółki holdingowej był omawiany wstępnie przez zarząd i radę nadzorczą. Lufthansa w reakcji na tę publikację wyjaśniła, że sprawa jej struktury jest omawiana w regularnych odstępach, ale rzecznik nie chciał powiedzieć Reuterowi niczego więcej.

Prezes Carsten Spohr znalazł się pod presją po fali zakupów, które naraziły przewoźnika na większe skutki pogorszenia się sytuacji w sektorze, zwłaszcza na straty taniej filii - Eurowings. Akcje Lufthansy straciły w ostatnim roku 30 procent, dając jej wartość rynkową 8 mld euro, czyli mniej o połowę od wartości księgowej jej floty — odnotował dziennik.

Zwolennicy struktury holdingu wskazują na przykład brytyjskiej IAG, która ma pod sobą British Airways, Iberię, Vuelinga, Level i Aer Lingusa, jako odrębne źródła przychodów.

Spohr powołał grupę roboczą do zbadania struktury zarządzania w Lufthansie, którą uważa się za przyczynę nieskuteczności i większych niż to niezbędne kosztów administracyjnych. Prace tej grupy mogą być przygotowaniem do przekształcenia w holding — uważa „Handelsblatt".

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common