Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko w Hurghadzie z nowym terminalem

Marzena German 02-08-2019, ostatnia aktualizacja 02-08-2019 12:08
źródło: Twitter

Terminal 2 na lotnisku w Hurghadzie ma obsługiwać 7,5 miliona pasażerów rocznie. Na jego otwarciu pojawili się ministrowie turystyki i lotnictwa cywilnego

Z nowego terminalu będzie mogło korzystać 7,5 miliona pasażerów rocznie, co jest zgodne ze strategią Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego, która zakłada rozwój egipskich portów lotniczych - donosi dziennik „Daily News Egypt" w swoim elektronicznym wydaniu.

Minister lotnictwa cywilnego Youinis el Masry powiedział, że terminal jest wyposażony w nowoczesne systemy monitorujące bezpieczeństwo, 11 bramek wyjściowych z rękawami oraz dziewięć, z których pasażerowie będą dowożeni do samolotów autobusami. W nowym budynku znajdują się także 72 stoiska odprawy bagażowej i dwa dodatkowe, w których będzie można nadać większe walizki.

Czytaj też: "Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów".

Z terminala korzystać mają pasażerowie podróżujący zarówno na trasach krajowych (do Kairu), jak i do Europy na pokładach samolotów ponad 40 przewoźników.

Minister turystyki Rania al-Mashat podkreślała znaczenie podnoszenia standardów obsługi i zwiększania konkurencyjności egipskich lotnisk. Dodała, że port w Hurghadzie bardzo się rozwija, ponieważ obsługuje również turystów wypoczywających w El Gounie, Sahl Hasheesh, Safadży i Al-Kusajr.

Przeczytaj więcej o:  egipt , Hurghada , lotnisko

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common