Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Delta, Air France i Virgin w jednej spółce

Piotr Rudzki 04-08-2019, ostatnia aktualizacja 04-08-2019 13:43
źródło: materiały prasowe

Amerykańska minister transportu Elaine Chao dała wstępną zgodę na rozszerzoną o Atlantyk spółkę joint venture trzech przewoźników: Delty Air Lines, Air France-KLM i Virgin Atlantic

Spółka zastąpi dwie poprzednie umowy władz USA z Wielką Brytanią i z krajami kontynentalnej Europy, dając dodatkowe korzyści w postaci większego wyboru lotów do Europy — stwierdził resort transportu. Zatwierdził wstępnie wyłączenie tej spółki z przestrzegania przepisów antytrustowych, będzie wymagać od przewoźników składania rocznych raportów o ich współpracy komercyjnej i dokona szczegółowej oceny spółki po 5 latach jej działalności.

W maju 2018 trzej przewoźnicy podpisali ostateczne porozumienia w ramach planu rozszerzonej spółki o przeloty nad Atlantykiem. Unijny organ konkurencji zgodził się w lutym na przejęcie przez AF-KLM, Deltę i grupę Virgin wspólnej kontroli nad Virgin Atlantic, bo nie dostrzegł w tej operacji żadnych zastrzeżeń dla wolnej konkurencji — podał Reuter.

Umowa przewiduje kupienie przez AF-KLM 31 procent w Virgin Atlantic od grupy Virgin Richarda Bransona, co da wspólną kontrolę nad tym przewoźnikiem Delcie i grupie Virgin. Amerykańska linia ma 49 procent w Virgin Atlantic i 9 procent w AF-KLM.

Przeczytaj więcej o:  Air France , delta , virgin

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common