Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Więcej LOT-ów na trasach krajowych

F.F. 07-08-2019, ostatnia aktualizacja 07-08-2019 15:15
źródło: Bloomberg

LOT zapowiada uruchomienie dodatkowych rejsów między Warszawą a Poznaniem, Rzeszowem i Lublinem. Liczy że pasażerowie z regionów przesiądą się na Lotnisku Chopina i polecą z nim dalej w świat

Po dodaniu popołudniowego rejsu z Poznania, to miasto będzie miało aż 36 połączeń w tygodniu ze stolicą. - Oferta na trasie Warszawa – Poznań – Warszawa skierowana jest nie tylko dla biznesu – wyjaśnia cytowany w komunikacie przewoźnika dyrektor biura siatki połączeń w Locie Robert Ludera. - Szósty rejs dziennie na tej trasie dopełni oferty dzisiejszych pięciu rejsów LOT-u w dni robocze. Dzięki temu umożliwiamy pasażerom znalezienie dogodnej oferty przesiadkowej na każde z połączeń, które oferujemy z hubu w Warszawie.

Nowe rejsy będą realizowane codziennie za wyjątkiem sobót od 27 października według następującego rozkładu: WAW-POZ 16:40-17:40 poniedziałek-piątek, niedziela; POZ-WAW 18:10-19:10 poniedziałek-piątek, niedziela.

Przewoźnik rozwinie też siatkę połączeń z Rzeszowem. Teraz wykonuje 34 loty tygodniowo na trasie z i do Warszawy. Od sezonu zimowego pojawią się dodatkowe rejsy wieczorne do stolicy.

- Nasza siatka połączeń układana jest tak, by każdy pasażer mógł znaleźć dogodne połączenie. Wypełnienie samolotów na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia – dodaje Ludera.

Nowe rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu od 28 października: WAW-RZE 18:30-19:25 poniedziałek, środa, piątek; RZE-WAW 20:00-20:55 poniedziałek, środa, piątek.

Dodatkowe połączenie zyska także Lublin. Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do stolicy województwa lubelskiego okazało się wielkim sukcesem - zapewnia linia lotnicza w komunikacie.

- Rozkład został skonstruowany tak, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, zarówno na rejsy do Ameryki Północnej, do Europy Zachodniej i Środkowej jak i do portów krajowych. Z naszych obserwacji wynika, że dotychczas pasażerowie najchętniej przesiadali się na rejsy do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Dzięki drugiemu rejsowi dziennie w wybrane dni tygodnia zaoferujemy możliwość jeszcze dogodniejszej podróży – podkreśla Ludera.

Nowe rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 27 października według rozkładu: WAW-LUZ 22:55-23:45 poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela; LUZ-WAW 06:00-06:55 poniedziałek, wtorek, środa, piątek.

Połączenia krajowe realizowane są w przeważającej mierze odrzutowymi embraerami i turbośmigłowymi bombardierami Q400. Maszyny mogą zabrać na pokład od 78 do 118 pasażerów.

Przeczytaj więcej o:  lot

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common