Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: W lipcu padł rekord

nek 08-08-2019, ostatnia aktualizacja 08-08-2019 11:18
źródło: materiały prasowe

Tegoroczny lipiec był najlepszym miesiącem w historii wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów wzrosła o 3,4 procent w porównaniu z lipcem zeszłego roku i sięgnęła prawie 388 tysięcy

Największy potencjał rozwoju mają obecnie połączenia sieciowe - czytamy w komunikacie Portu Lotniczego Wrocław. W lipcu przewoźnicy sieciowi przewieźli na trasach międzynarodowych ponad 15 procent więcej pasażerów niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Tradycyjnie najwięcej podróżnych korzystało z połączeń Lufthansy do Frankfurtu i Monachium. Aż o 30 procent wzrosła liczba pasażerów podróżujących Swissem do Zurychu.

Tanie linie przewiozły prawie 202 tysiące podróżnych, również notując miesięczny rekord. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kierunki południowe, takie jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Kreta, Malta, Ateny czy Podgorica, a także Wielka Brytania, Eindhoven, Beauvais-Tillé koło Paryża, Bruksela-Charleroi czy Kijów. Systematycznie przybywa też podróżnych w ruchu krajowym. Na przykład na trasie do Gdańska obsługiwanej przez Ryanaira było ich o 16 procent więcej niż w lipcu 2018 roku.

Czytaj też: "Port Lotniczy Wrocław: Południe bije rekordy".

Z kolei samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży wyleciało z Wrocławia 110 tysięcy podróżnych, głównie do Turcji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2 miliony pasażerów, czyli o 8,4 procent więcej niż przed rokiem.

Przeczytaj więcej o:  lotnisko , Wrocław

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common