Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

American Airlines polecą z Krakowa do Chicago

Danuta Walewska 08-08-2019, ostatnia aktualizacja 08-08-2019 17:28
źródło: Flickr

Od 7 maja największa linia lotnicza na świecie, American Airlines, będzie latać z Krakowa do Chicago. Z lotniska w Balicach wykona najmniejszymi dreamlinerami B787-8 pięć lotów tygodniowo

Połączenie będzie sezonowe, ostatni rejs w sezonie letnim jest zaplanowany na 23 października 2020 roku. American Airlines planują otwarcie sezonowych połączeń do Chicago także z Budapesztu i Pragi.

Czytaj też: "Znów awaria systemu IT w British Airways. Mnóstwo lotów odwołanych".

W wpadku Krakowa może to być reakcja na bliskie już zniesienie przez Stany Zjednoczone wiz dla Polaków. American Airlines prognozują wzrost ruchu na tej trasie, a być może efekt brexitu i zmniejszenia siatki w rejsach do miast brytyjskich. Prezes Krakowa Airport Radosław Włoszek wskazuje, że w Małopolsce, a przede wszystkim w samym Krakowie jest szczególnie dużo inwestycji amerykańskich. Z Małopolski także wyjechało sporo Polaków i osiedlili się właśnie w Chicago, teraz wielu z nich odwiedza rodziny w kraju.

Nieoficjalnie wiadomo, że American Airlines chciały latać do Chicago z Warszawy, również dublując połączenie LOT-u, ale warszawskie lotnisko jest zatłoczone i trudno było znaleźć działki czasowe dla rejsów, które nie są nowym kierunkiem.

American Airlines, członek sojuszu Oneworld, do którego należą między innymi British Airways, Iberia, Latam i Japan Airlines, to największe linie lotnicze na świecie. W 2018 roku przewiozły ponad 198 milionów pasażerów obsługując 360 kierunków. Ich flota składa się z 956 samolotów.

Przeczytaj więcej o:  American Airlines , chicago , kraków , Kraków Airport

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common