Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Turyści pojadą w Austrii tylko autostradą. Objazdy będą zamknięte

Martin Śliwa 21-06-2019, ostatnia aktualizacja 21-06-2019 09:07

Objazd z powodu zatoru czy unikanie opłat za autostradę i jazda bocznymi drogami? Tego podczas wakacji nie będzie można zrobić w austriackim Tyrolu

Austriacki kraj związkowy Tyrol chce uniemożliwić pojazdom opuszczanie płatnych autostrad. Właśnie teraz, w okresie przedwakacyjnym, urzędnicy wydali odpowiednie zezwolenia na blokady dróg. Od czwartku (20 czerwca) obowiązuje zakaz jazdy na drogach pozamiejskich, z których często korzystają podróżni, aby uniknąć korków lub opłat za autostrady. Decyzja ta została ogłoszona przez rząd w Tyrolu kilka dni po tym, jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) wstrzymał planowaną opłatę za przejazd niemieckimi autostradami.

- Zjazdy z autostrad w obszarze Innsbrucka zostaną zamknięte dla takich pojazdów - powiedział tyrolski gubernator Günther Platter z partii ÖVP. Jak twierdzi, chce odciążyć wsie i miasteczka dotknięte ruchem tranzytowym na trasie między Niemcami a Włochami. Zakaz obowiązywać będzie we wszystkie weekendy od soboty od godziny siódmej do niedzieli do godziny 19 i ma zostać utrzymany do połowy września. Nie dotyczy kierowców, którzy chcą udać się bezpośrednio do Innsbrucka lub okolicznych wiosek.

Ograniczenia obejmują samochody osobowe, ciężarowe i motocykle i dotyczą zjazdów pomiędzy miejscowościami Hall i Zirl na autostradzie Inntal (A12) oraz w Patsch i Gries am Brenner na autostradzie Brenner (A13).

W międzyczasie podjęto odpowiednie kroki, aby urządzenia nawigacyjne w Tyrolu nie pokazywały objazdów. Według szefa tyrolskiej policji drogowej Markusa Widmanna operatorom przekazano w związku z zakazem najnowsze dane o ruchu.

Przeczytaj więcej o:  austria , autostrada , tyrol

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common