Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Praca i wakacje w jednym? Biedronka kusi pracowników do pracy nad morzem

man 26-06-2019, ostatnia aktualizacja 26-06-2019 05:00
źródło: Fotorzepa
autor: Urszula Lesman

Pracownicy Biedronki, którzy skuszą się na pracę w szczycie sezonu w nadmorskich miejscowościach mogą liczyć na bezpłatne kwatery dla siebie i rodziny

- W sezonie letnim nad Bałtykiem wyzwaniem jest zapewnienie turystom i lokalnym mieszkańcom stałej dostępności wszystkich naszych produktów oraz sprawnej i szybkiej obsługi – mówi Joanna Bakuła, dyrektorka HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska. - By to osiągnąć, zwiększamy zespoły w naszych placówkach. Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem. Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 złotych brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera. Oczywiście jako pracodawca finansujemy też zakwaterowanie i dojazd - wyjaśnia.

Zachęty dla pracowników, by zdecydowali się pracować w wakacyjnym szczycie są więc całkiem konkretne – nawet jeżeli standard zakwaterowania nie będzie wysoki, to jednak koszty pokrywane są przez pracodawcę. Biedronka wzmacnia zaś obsady w popularnych miejscowościach takich, jak Jastarnia, Dziwnów czy Stegna. Pracownicy mogą liczyć na swoje standardowe wynagrodzenie, standardowe miesięczne premie zależne od wyników sklepu, a także na wspominaną przez dyrektorkę Bakułę premię w wysokości 350 złotych. Do tego dochodzą dodatki za delegacje. Biorąc pod uwagę, że minimalne wynagrodzenie na pełny etat wynosi w Biedronce 2750 zł brutto (uwzględniając premię za brak nieobecności), to „saksy" nad morzem wyglądają atrakcyjnie.

Jeronimo Martins zachęca także pracowników, by do pracy wysłali swoje pełnoletnie dzieci. Biedronka oferuje młodym ludziom umowy zlecenie, nie mogą więc liczyć oni na takie świadczenia pracownicze, jak płatny urlop. Pozostałe, pozapłacowe warunki, są takie, jak zaoferowano w czasie wakacji zwykłym pracownikom Biedronki – 5-dniowy grafik i pokrycie kosztów zakwaterowania i dojazdu.

W tym roku z wakacyjnych delegacji skorzystać ma ok. 240 pracowników z liczącej 65 tys. osób załogi Jeronimo Martins Polska.

Przeczytaj więcej o:  biedronka , handel , wakacje

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common