Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Wichura zabiła w Grecji turystów

F.F., PR 11-07-2019, ostatnia aktualizacja 11-07-2019 10:45
źródło: AFP
źródło: AFP
źródło: AFP

Sześciu zabitych turystów, ponad sto rannych osób i ogromne zniszczenia - to bilans burzy z gradem jaka przeszła w nocy nad północną Grecją, głównie Półwyspem Chalcydyckim

Największe szkody spowodował silny wiatr, który przewracał drzewa i zrywał dachy. Szczególnie zaszkodził kempingom. Wywrócił między innymi kamper z czeskimi turystami, którzy oboje zginęli.

Burza z wichurą była krótka, przyszła nagle i była bardzo gwałtowna. - W ciągu zaledwie kilku minut przeszła tak gwałtowna wichura, że nie widzieliśmy nic w odległości pięciu metrów - relacjonował burmistrz Kassandry w greckiej telewizji SKAI.

Gubernator greckiego regionu Macedonii Środkowej Apostolos Tzitzikostas oznajmił, że w ostatnich kilkudziesięciu latach nie było takiego zjawiska na Chalkidiki. O tym, że wszystko działo się bardzo szybko mówili też mieszkańcy tego regionu. - Nie mogłem zrozumieć, co się dzieje, nagle pojawiła się ogromna wichura, przedmioty zaczęły na nas spadać, nawet w filmach nie widzieliśmy takich scen - opowiadał jeden z nich.

Chalkidiki to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Grecji. Większość poszkodowanych to właśnie zagraniczni turyści. Ofiary śmiertelne to między innymi Rosjanin i jego dwuletni syn, których przygniotło w pobliżu hotelu powalone drzewo i Rumunka i jej ośmioletni syn, na których zawalił się dach tawerny.

Na Chalkidiki został wprowadzony stan wyjątkowy. Polski MSZ nie ma informacji, żeby ucierpieli polscy obywatele.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common