Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Virgin rezygnuje ze sprzedaży biletów do SeaWorld

Andrzej Mandel 16-07-2019, ostatnia aktualizacja 16-07-2019 15:03
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Klienci nie chcą już oglądać morskich ssaków w niewoli, więc potentat turystyczny wycofuje bilety z oferty

Należąca do Richarda Bransona firma Virgin Holidays jest jednym z potentatów rynku turystycznego w Wielkiej Brytanii. W ofercie Virgin można znaleźć zarówno klasyczne wakacyjne pobyty, jak i pakiety do parków tematycznych, Disneyworld i innych miejsc, które mogły interesować turystów. Firma Bransona zdecydowała jednak, jak poinformował „The Telegraph" wycofać z oferty bilety do SeaWorld i innych atrakcji, w których morskie ssaki, takie jak delfiny, wieloryby czy orki, są trzymane w niewoli ku uciesze widzów.

Według dyrektora zarządzającego Virgin Holidays, Joe Thompsona, marka będzie szukać innych możliwości dla klientów, którzy „oczekują bardziej naturalnych spotkań z tymi zwierzętami". Według Thompsona Virgin Holidays zamierza się skoncentrować na ofertach umożliwiających oglądanie morskich zwierząt w warunkach naturalnych i równocześnie nadal zamierza wspierać rozwój schronisk dla zwierząt będących obecnie w niewoli.

Decyzja Virgin Holidays nie wzięła się znikąd. Marka dokładnie zbadała preferencje potencjalnych klientów i okazało się, że aż 92 procent ankietowanych potencjalnych turystów z Wielkiej Brytanii wolałoby oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Rezygnacja ze sprzedaży biletów do oceanariów to również naturalne rozwinięcie decyzji z 2014 roku – wtedy Virgin Holidays zrezygnowała z sprzedawania biletów do atrakcji, w których pojawiały się zwierzęta nie urodzone w niewoli.

Virgin Holidays nie jest jedyną firmą sprzedającą wycieczki, która zrezygnowała ze sprzedaży wycieczek do atrakcji, w których zwierzęta morskie trzymane są w niewoli. W zeszłym roku ze sprzedaży ofert wycieczek do SeaWorld i Loro Parque zrezygnowała firma Thomas Cook.

Czytaj: Thomas Cook zrywa współpracę z SeaWorld. Klienci skarżyli się na "nieetyczne atrakcje".

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common