Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

USA podnoszą poziom ostrzeżeń dla Egiptu

marg 17-07-2019, ostatnia aktualizacja 17-07-2019 07:39

Stany Zjednoczone ogłosiły drugi stopień ostrzeżeń przed podróżami do Egiptu. W komunikacie Departament Stanu mówi o zagrożeniu niespodziewanymi atakami terrorystycznymi

Departament Stanu USA zaleca zachowanie większej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Amerykanie nie powinni podróżować na Półwysep Synaj za wyjątkiem Szarm el-Szejk, pod warunkiem, że dotrą tam samolotem, a nie innym środkiem transportu. Nie należy też odwiedzać Pustyni Zachodniej, również z powodu zagrożenia terrorystycznego, a także terenów granicznych, bo znajdują się tam strefy wojskowe.

Departament Stanu podkreśla, że grupy terrorystyczne nadal spiskują, a zamachowcy mogą zaatakować bez ostrzeżenia. Ich celem mogą być jednostki dyplomatyczne, atrakcje turystyczne, centra transportowe, bazary i inne punkty handlowe, przedstawicielstwa zachodnich firm, restauracje, resorty i urzędy. Terrorystom udaje się od czasu do czasu przeprowadzić ataki w miastach, w tym Kairze i to mimo wzmożonej ochrony.

W podobnym tonie utrzymany jest komunikat rządu Kanady, który również ostrzega przed zagrożeniem terroryzmem w Egipcie.

Zobacz też: "Niemiecki MSZ: Można podróżować do Taby".

Przeczytaj więcej o:  egipt , Stany Zjednoczone , terroryzm , usa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common