Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

SeaWorld krytykuje Virgin Holidays za zerwanie współpracy

Andrzej Mandel 17-07-2019, ostatnia aktualizacja 17-07-2019 16:13

Sieć oceanariów krytykuje Virgin za rezygnację ze sprzedaży biletów do jego placówek

Decyzja Virgin Holidays o rezygnacji ze sprzedaży biletów i wycieczek do SeaWorld poparta była argumentacją o tym, że klienci nie chcą już oglądać morskich ssaków w niewoli i szukają bardziej zgodnych z naturą sposobów podziwiania tych zwierząt.

Zdaniem SeaWorld, koncern który kontroluje największe oceanaria w USA, Dubaju i na Bahamach, decyzja Virgin Holidays była podjęta pod „presją ekoaktywistów". "Wprowadzają oni w błąd i manipulują nauką o ssakach morskich, by osiągnąć własne cele" – twierdzi SeaWorld w swoim oświadczeniu.

Zapewnia też, że żadna firma nie zrobiła więcej dla ochrony morskich ssaków, w tym waleni. Według firmy na jej korzyść przemawia 35 tysięcy uratowanych zwierząt i dokonania naukowe, które były możliwe dzięki jej działalności.

"Wraz z rosnącym zagrożeniem dla naszych oceanów i ich mieszkańców, wspieranie niezależnych placówek zoologicznych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Żadna firma nie zrobiła więcej dla ochrony morskich ssaków i postępów w nauce nad waleniami i dla ich ratowania niż SeaWorld" – uważa firma.

Według informacji BBC wycofanie się Virgin Holidays ze sprzedaży biletów do SeaWorld nie jest całkowite. Klienci Virgin nadal będą mogli kupować bilety do kompleksów Atlantis w Dubaju i na Bahamach.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common