Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Wielka Brytania rozważa wprowadzenie podatku ekologicznego

Marzena German 29-07-2019, ostatnia aktualizacja 29-07-2019 07:29
źródło: Pixabay

Brytyjski Departament Transportu konsultuje pomysł wprowadzenia podatku ekologicznego na wszystkie środki transportu. Turyści mieliby sami zdecydować, czy go zapłacą

Opłata ekologiczna miałaby być nałożona na bilety lotnicze, promowe, autokarowe, kolejowe, drogowe, ale też na wycieczki zorganizowane, w tym na rejsy - donosi portal TTG Media.

Pomysł zakłada, że sprzedawcy biletów obligatoryjnie będą oferowali klientom możliwość wniesienia opłaty. Turyści sami decydują, czy chcą wydać na ten cel pieniądze, bo system działałby na zasadzie „opt-out" - podatek byłby wliczony w cenę przejazdu czy przelotu, ale kupujący miałby możliwość zrezygnowania z niego.

Pieniądze pozyskane w ten sposób rząd chciałby wykorzystać na ochronę środowiska, na przykład na sadzenie drzew czy instalowanie paneli słonecznych. W ten sposób chce zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Sekretarz ds. transportu Chris Grayling zainicjował już konsultacje na temat sposobów redukcji dwutlenku węgla produkowanego przez środki transportu (potrwają do 26 września).

Zobacz też: "Mieszkańcy Edynburga za podatkiem turystycznym".

Ministrowie mają nadzieję, że projekt uświadomi społeczeństwu wpływ środków transportu na otoczenie - z badań Departamentu Transportu wynika, że w 2018 roku wyprodukowały one jedną trzecią dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj więcej o:  ekologia , podatek , transport , Wielka Brytania

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common