Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Inni przewoźnicy

Inni przewoźnicy

FlixBus przejął Eurolines i isilines

nek 06-05-2019, ostatnia aktualizacja 06-05-2019 14:05
źródło: materiały prasowe

FlixBus i Grupa Transdev osiągnęły porozumienie w sprawie zakupu przez FlixBusa dwóch spółek oferujących dalekobieżne połączenia autobusowe - Eurolines i isilines

Po trwających od 4 marca do 30 kwietnia negocjacjach FlixBus przejął od Grupy Transdev spółlki Eurolines i isilines - informuje FlixBus w komunikacie.

Czytaj też: "FlixBus łączy siły z Eurolines i isilines".

Eurolines to przewoźnik autobusowy działający w Holandii, Belgii, Czechach, Hiszpanii i - pod marką isilines - we Francji. Jego sieć autobusowa obejmuje ponad 25 krajów.

Jak wyjaśnia dyrektor generalny Grupy Transdev Thierry Mallet, cytowany w komunikacie, transakcja jest częścią nowego planu strategicznego Transdevu, który zakłada skoncentrowanie się na podstawowych obszarach działalności firmy, czyli transporcie biznesowym i publicznym.

Integracja struktur i siatki połączeń FlixBusa i Eurolines rozpocznie się w najbliższych miesiącach.

FlixBus realizuje dziennie 350 tysięcy połączeń autobusowych do 2 tysięcy miejsc w 29 krajach. W 2018 roku przewiózł w Europie i Stanach Zjednoczonych 45 milionów pasażerów, o ponad 40 procent więcej niż rok wcześniej.

Zobacz: "Nowe trasy FlixBusa".

W Polsce działa od końca 2017 roku, w ubiegłym roku na ponad 40 krajowych i zagranicznych trasach przewiózł ponad 4 miliony pasażerów.

Przeczytaj więcej o:  Eurolines , FlixBus , Grupa Transdev , isilines

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common