Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Inni przewoźnicy

Autokary

Paryż zabroni wjazdu autokarom z turystami

Andrzej Mandel 04-07-2019, ostatnia aktualizacja 04-07-2019 16:41

Autokary z turystami nie są już mile widziane w centrum Paryża. Pierwszy zastępca burmistrzyni Paryża Emmanuel Grégoire ogłosił, że turyści powinni korzystać z własnych nóg, rowerów albo z transportu publicznego zamiast autokarów

- Nie chcemy już totalnej anarchii turystycznych autobusów w Paryżu. Autokary nie są mile widziane w sercu miasta – stwierdził Grégoire w rozmowie z „Le Parisien".

Czytaj także: Francja wycofuje się z zaostrzonych limitów prędkości

- Turyści mogą, jak wszyscy inni, skorzystać z przyjaznych środowisku możliwości poruszania się lub z publicznego transportu – dodał.

Na razie władze Paryża zniechęcają wycieczki tylko werbalnie i zmniejszając sukcesywnie liczbę miejsc na parkingach dla autokarów. Trwają już jednak prace nad wprowadzeniem lokalnych przepisów zakazujących wjazdu. Paryż może wprowadzić takie prawo dzięki nowym uprawnieniom, jakie mają francuskie samorządy. Stolica Francji, w trosce o środowisko, już z nich skorzystała i zakazała wjazdu do miasta wszystkim pojazdom z silnikami diesla mającymi co najmniej 13 lat.

W odpowiedzi francuska federacja przewodników turystycznych oskarżyła władze Paryża, że nie potrafią zapewnić turystom ani infrastruktury, np. w postaci publicznych toalet, ani bezpieczeństwa.

- Paryż musi się zobowiązać do zapewnienia turystom gościnności. Teraz jest ona żałosna – stwierdziła wiceprezeska organizacji Aude Deobaisne, cytowana przez „The Telegraph".

W odpowiedzi Emmanuel Grégoire stwierdził, że przewodnicy powinni się nauczyć prowadzić wycieczki rowerowe i piesze z wykorzystaniem słuchawek.

Stolica Francji nie jest jedynym popularnym turystycznym kierunkiem, którego władze mają dosyć nadmiaru turystów i wiążących się z tym niedogodności. Różnorodne ograniczenia dla turystów wprowadzają też tak popularne miasta, jak Wenecja czy Barcelona. Ruch turystyczny to nie tylko korzyści w postaci strumienia gotówki płynącego do miejscowych przedsiębiorców, ale także hałas, zanieczyszczenia i malejąca dostępność mieszkań dla mieszkańców.

Przeczytaj więcej o:  autokar , paryż , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common