Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Inni przewoźnicy

Promy

Śmierć dziecka na statku wycieczkowym

p.mal 23-07-2019, ostatnia aktualizacja 23-07-2019 23:29
Fot. Jonathan Palombo/CC 2.0
Fot. Jonathan Palombo/CC 2.0
źródło: ROL

- Jest milion rzeczy, które firma organizująca rejs mogła zrobić, aby zapobiec śmierci 18-miesięcznej dziewczynki - powiedziała w rozmowie z NBC matka dziecka. Dziewczynka wypadła przez otwarte okno na statku wycieczkowym

Do zdarzenia doszło, gdy statek zacumował w porcie w Portoryko. Według prawnika rodziny Michaela Winklemana 18-miesięczna Chloe Wiegand poprosiła dziadka, by ją podniósł, żeby przez okno mogła zobaczyć plac zabaw dla dzieci. Z niewyjaśnionych przyczyn okno było otwarte.

Winkleman powiedział, że zakwestionował raport policji, w którym stwierdzono, że to dziadek dziewczynki upuścił dziecko.

Rodzina zapowiedziała, że pozwie firmę Royal Caribbean Cruises za niezapewnienie bezpieczeństwa na 11 piętrze swojego statku.

- Wiem, że moja mama pytała ludzi, czemu okno na 11 piętrze nie ma zabezpieczenia - przekazała matka dziewczynki Kimberley Wiegand. Pracownicy statku wyjaśnili, że ma to umożliwić wietrzenie.

- Nie ma wątpliwości, że doszło do wypadku. Pojawia się pytanie, czy istniały środki bezpieczeństwa, które mogły zapobiec nieszczęściu, ale nie zostały wprowadzone? - powiedział Winkleman.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common