Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

W spa najważniejsza jest atmosfera

kip 03-12-2015, ostatnia aktualizacja 03-12-2015 11:05
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

12 nagrodzonych spośród 36 finalistów wybranych z 163 zgłoszonych obiektów – tak zakończyła się rywalizacja o tytuł Najpiękniejszego Spa 2015 roku w konkursie magazynu „Eden”

Do konkursu zgłoszone zostały 163 obiekty, hotele spa i dzienne ośrodki spa z całej Polski, które przez sześć miesięcy prezentowane były na portalu konkursowym. Do finału trafiło 36 obiektów, spośród których kapituła konkursu wybrała 12 laureatów.

Tytuł Najpiękniejszego Spa 2015 otrzymały:

 • Bristol Art & Medical Spa, Busko-Zdrój
 • Cottonina Villa & Mineral Spa Resort, Świeradów-Zdrój
 • Dr Irena Eris Hotel Spa, Polanica-Zdrój
 • Głęboczek Vine Resort & Spa, Brzozie
 • Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka
 • Hotel & Medi-Spa Biały Kamień, Świeradów-Zdrój
 • Malinowy Zdrój Hotel Medical Spa, Solec-Zdrój
 • Mera Spa Hotel, Sopot
 • Narvil Conference & Spa, Serock
 • NoNameLuxury Hotel & Spa, Łapsze Niżne
 • Pałac Żelechów Spa & Wellness, Żelechów
 • Sharley Medical Clinic & Day Spa, Warszawa

Przyznano też nagrody internautów. Najwięcej spośród 27 tysięcy ważnych głosów otrzymały:

 • Hotel Unitral, Mielno (w kategorii Medical Spa)
 • Hotel Piwniczna Spa & Conference, Piwniczna (w kategorii Concept SPA)
 • Hotel Arłamów, Arłamów (w kategorii Destination Spa)
 • Hotel St. Bruno, Giżycko (w kategorii Historical Spa)
 • Baltica Wellness & Spa, Szczecin (w kategorii Day Spa)

- W hotelu spa najważniejsza jest kojąca atmosfera, przynosząca głębokie odprężenie. Liczy się pomysł, wystrój, jakość obsługi i to nieuchwytne „coś" pozwalające nam westchnąć: „jak tu pięknie!". To często subiektywny wybór, ale przecież spa to doznania i wiążące się z nimi emocje - mówi cytowana w komunikacie prasowym Katarzyna Sołtyk, redaktor naczelna magazynu „Eden".

- Stało się już tradycją, że redakcja „Edenu" wręcza osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, spa i wellness, wyróżnienia, jakimi są „Klucze do Edenu" - dodaje Katarzyna Sołtyk.

W tym roku „Klucze do Edenu" trafiły do: Beaty Sadowskiej (dziennikarka), Grażyny i Jerzego Wronów (właścicieli hotelu Manor House Spa), Agnieszki Sinczak (właścicielki hotelu Warszawianka), Józefa Dziubasika (twórcy kompleksu Bania w Białce Tatrzańskiej) i Henryka de Lubicz Szeliskiego (właściciela Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka).

Tegoroczna edycja Konkursu Najpiękniejsze SPA rozpoczęła się wiosną i trwała do późnej jesieni. Kapituła Konkursu Najpiękniejsze SPA 2015 składała się z 10 ekspertów, z których każdy wybrał 12 ulubionych obiektów spa w Polsce, przyznając im po jednym punkcie.

W skład tegorocznej kapituły wchodzili: Bartłomiej Walas (wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej), Andrzej Chmielewski (dyrektor Nova Group), Beata Sadowska (dziennikarka), Jarosław Kret (dziennikarz), Monika Brala (Marquard Media), Beata Sumowska i Adam Makowski (Perfect Spa), Nina Soboniak (Pro-SPA Consulting), Robert Węglarz (Alchemia Hotelarstwa) i Katarzyna Sołtyk (Redaktor naczelna magazynu "Eden").

Gala finałowa VII edycji konkursu na najpiękniejsze SPA odbyła się 2 grudnia w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Konkurs objął swym patronatem prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj więcej o:  Eden , konkurs , spa

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common