Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Kompas Wakacyjny 2016: "Bogini Atlantyku" najlepsza

Filip Frydrykiewicz 09-03-2016, ostatnia aktualizacja 09-03-2016 08:19
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Aż 12 wycieczek zmieściło się w pierwszej piątce najczęściej nominowanych do tytułu najlepszej wycieczki objazdowej rozpoczynającej się przelotem samolotem. Stawkę wygrała jednym głosem organizowana przez biuro podróży Net Holiday „Bogini Atlantyku"

Stawka była wyraźnie wyrównana. Agenci turystyczni, którzy w konkursie Kompas Wakacyjny 2016 byli naszymi jurorami nominowali w sumie 64 imprezy. Z tej liczby – „Bogini Atlantyku", czyli podróż po Portugalii organizowana przez biuro podróży Net Holiday - uzyskała uznanie ośmiu z nich. To dało jej pierwsze miejsce.

"Układamy listę przebojów biur podróży" - czytaj o zasadach konkursu Kompas Wakacyjny 2016.

Na kolejnych miejscach powstała już jednak sytuacja niecodzienna. Okazało się, że trzy imprezy zyskały po 7 głosów, dwie po 6 głosów, trzy po 5 głosów i trzy po 4 głosy. W ten sposób do pierwszej piątki zakwalifikowało się aż 13 różnych wyjazdów. Oto one.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze wycieczki objazdowe z wyjazdem samolotem z Polski"

1. „Bogini Atlantyku", Portugalia, organizator: Net Holiday – 8 nominacji.

2. „Cesarskie miasta", Maroko, organizator – Exim Tours – 7 nominacji.

2. „Strelicje na klifach", Portugalia (Madera), organizator: Itaka - 7 nominacji.

2. „Rabat na Berbera", Maroko, organizator: Itaka – 7 nominacji.

3. „Klasycznie po Grecji", Grecja, organizator: Grecos Holiday – 6 nominacji.

3. „Cesarskie miasta", Maroko, organizator: Rainbow – 6 nominacji.

4. „Atlantycka ślicznotka", Portugalia, organizator: Itaka – 5 nominacji.

4. „Orient Express", Turcja, organizator: Itaka – 5 nominacji.

4. „Pomarańcze i mandarynki", Włochy, organizator: Itaka – 5 nominacji.

5. „Dookoła Grecji", Grecja, organizator: Rainbow – 4 nominacje.

5. „W rytmie flamenco", Hiszpania, organizator: Itaka – 4 nominacje.

5. „Zapach wina i lawendy", Chorwacja, organizator: Rainbow – 4 nominacje.

Siłą rzeczy ta kategoria jest uzupełnieniem poprzednio prezentowanej, czyli wycieczek objazdowych z wyjazdem autokarem z Polski. O ile w tamtej mieliśmy jednak przewagę bliższych krajów jak Francja, Włochy, Czechy czy państwa bałkańskie, o tyle w kategorii wycieczek autokarowych, ale odbywanych w krajach, do których trzeba dolecieć samolotem, dominują Włochy, Hiszpania, Turcja i Maroko.

Ciekawostką jest, że jeśli zliczyć wszystkie głosy oddane na programy zwiedzania Maroka organizowane pod hasłem „cesarskie miasta" lub „królewskie miasta", taka właśnie impreza wygrałaby całą kategorię z wynikiem 18 nominacji (7 dla Eximu, 6 dla Rainbow, 3 dla Net Holiday, 1 dla Itaki i 1 dla Neckermanna).

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Eim Toirs , Grecos Holiday , Itaka , Kompas Wakacyjny , konkurs , maroko , Net Holiday , rainbow , turcja , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common