Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Zbliża się Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy

pap 14-09-2016, ostatnia aktualizacja 14-09-2016 16:01
fot. kongresturystyki.pl
fot. kongresturystyki.pl
źródło: Materiały promocyjne

W połowie października w Świdnicy na Dolnym Śląsku odbędzie się trzydniowy Kongres Turystyki Polskiej

Wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek powiedział na zapowiadającej kongres konferencji prasowej we Wrocławiu, że to właśnie na poziomie lokalnym rozstrzygnie się przyszłość polskiej turystyki.

- To tam są dysponenci walorów i potencjału turystycznego. To oni będą decydować. Ich przygotowanie i dofinansowanie, ich profesjonalizm będzie decydować o tym, czy turysta krajowy lub zagraniczny przyjedzie i wyjedzie usatysfakcjonowany - powiedział Lasek.

Minister zapowiedział wszechstronne wsparcie dla branży turystycznej, które ma służyć poprawie warunków do rozwoju biznesu turystycznego.

- Chcemy dokonać pewnego uporządkowania pod względem prawnym. I choć wiele zagadnień, które utrudniają prowadzenie turystycznego biznesu, nie zależy bezpośrednio od naszego resortu, to we współpracy z innymi ministrami będziemy je zmieniać na korzyść branży - powiedział Lasek.

Podkreślił, że biznes turystyczny jest ważną częścią polskiej gospodarki i należy na jego rozwój spojrzeć właśnie w takim kontekście.

Dodał, że resort sportu i turystyki zaangażowany jest w budowę tzw. Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych i ten projekt jest częścią ogłoszonej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

- Jesteśmy przekonani, że budowa polskich marek turystycznych, takie produktowe podejście w tej branży jest czymś, co zapewni oczywiście po pewnym czasie powodzenie - powiedział Lasek.

Wiceszef resortu zaznaczył, że coraz trudniej będzie sfinansować działania w branży turystycznej z unijnych funduszy, dlatego będą na te cele również pozyskiwane pieniądze z innych resortów np. z ministerstwa rolnictwa na turystykę wiejską czy z resortu kultury i dziedzictwa narodowego na renowację obiektów, które są zabytkowe.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że przyśpieszenie rozwoju branży i lokalnych turystycznych marek to wyścig z czasem.

- Mamy okazję wykorzystać swoje pięć minut, ponieważ z powodu niebezpiecznej sytuacji z Europie Zachodniej i w Afryce Północnej nie tylko polski turysta woli odpoczywać w kraju, ale coraz chętniej i liczniej gościmy turystów z Zachodu - powiedział Przybylski.

Organizatorem zaplanowanego w dniach 12-14 października Kongresu Turystyki Polskiej jest miasto Świdnica, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Izba Turystyki, Izba Turystyki RP i Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie". Zaplanowano 20 sesji i paneli w pięciu blokach tematycznych. Organizatorzy spodziewają się udziału przedstawicieli ponad 800 podmiotów. Najliczniej reprezentowane będą samorządy i organizacje turystyczne.

Przeczytaj więcej o:  Dawid Lasek , ITRP , kongres turystyki polskiej , msit , pit , świdnica

Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common