Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Strajk w Alitalii, utrudnienia na lotniskach

PR 20-03-2017, ostatnia aktualizacja 20-03-2017 09:49

Z powodu strajku kontrolerów lotu i części personelu naziemnego Alitalia odwołała 220, czyli 40 procent, dzisiejszych lotów krajowych i międzynarodowych. Powodem protestu są zapowiadane zwolnienia i obniżka płac

Strajk kontrolerów lotu zacznie się dzisiaj o godzinie 13.00 i potrwa do godziny 17.00. Od godziny 10.00 do 18.00 będzie strajkować też część personelu lotnisk.

Alitalia apeluje do pasażerów, by - zanim udadzą się na lotnisko - sprawdzili na stronie internetowej przewoźnika lub zadzwonili na podane tam numery telefonu, czy ich lot dojdzie do skutku.

Kolejny strajk zapowiedziano na 5 kwietnia. Alitalia zobowiązuje się zwrócić pieniądze za bilety lub bez dodatkowych opłat zmienić termin lotu.

Strajk jest protestem przeciw planom zwolnienia ponad dwóch tysięcy członków personelu naziemnego i drastycznych obniżek płac, sięgającej od 22 do 32 procent. Alitalia, od trzech lat należąca w 49 procentach do linii Etihad ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przynosi dziennie pół miliona euro strat.

Przeczytaj więcej o:  alitalia , strajk , włochy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common