Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Unijna rocznica odetnie centrum Rzymu

PR 20-03-2017, ostatnia aktualizacja 20-03-2017 11:45

Włoskie władze podejmują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z unijnym szczytem w 60 rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. 25 marca centrum Rzymu będzie zamknięte dla ruchu, a okolice Kapitolu nawet dla pieszych

W sobotnim szczycie weźmie udział 40 szefów rządów i głów państw. Równocześnie zapowiadane są 4 manifestacje i marsze z udziałem co najmniej 30 tysięcy osób. Część manifestantów domagać się ma dalszej integracji europejskiej i zwiększenia opieki socjalnej, a część powrotu do lira i wystąpienia Włoch z Unii.

Włoskie siły bezpieczeństwa śledzące Internet alarmują, że do Rzymu wybiera się kilka tysięcy anarchistów z zagranicy. Będzie obowiązywał zakaz zasłaniania twarzy.

Już w piątek w centrum miasta utworzone zostaną dwie strefy bezpieczeństwa. Ta wokół Kapitolu, miejsca obrad, będzie zamknięta dla wszystkich. Bezpieczeństwa ma pilnować 8 tysięcy policjantów i wojskowych.

Przeczytaj więcej o:  demonstracja , pikieta , Rzym , traktaty rzymskie , unia europejska , zagrożenie terrorystyczne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common