Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Erdogan: Nie zniesiemy stanu wyjątkowego

pap 18-05-2017, ostatnia aktualizacja 18-05-2017 22:39

Turcja nie zniesie stanu wyjątkowego zanim w kraju nie zapanuje pełny spokój - oświadczył turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Jego zdaniem zagrożenie dla pokoju stanowią uzbrojeni Kurdowie na wschodzie kraju

Przemawiając do środowiska biznesowego, Erdogan uznał stan wyjątkowy za konieczny w obliczu aktywności kurdyjskiej partyzantki, w tym głównie Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), uznawanej przez Ankarę za organizację terrorystyczną.

W pierwszym publicznym wystąpieniu po powrocie z Waszyngtonu prezydent ostrzegł, że "jaskinie i miasta w górach wschodniej Turcji wypełnione są należącą do partyzantów amunicją". Dodał, że w obliczu zagrożenia Turcja nie będzie wahać się przed interwencją w północnej Syrii.

Stan wyjątkowy został ogłoszony po próbie puczu wojskowego w lipcu 2016 roku. Był przedłużany już trzykrotnie, ostatni raz w kwietniu tego roku. Tureckie władze uzasadniały to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa oraz zagwarantowania praw oraz swobód obywatelskich. Krytycy Erdogana wskazują jednak, że w praktyce stan wyjątkowy służy usprawiedliwianiu nadużyć władzy i ograniczaniu praw obywatelskich.

Przeczytaj więcej o:  stan wyjątkowy , turcja

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common