Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Targi Lato i Regionalia - smak polskiego lata

kip 19-05-2017, ostatnia aktualizacja 19-05-2017 10:00

Podczas kwietniowych 22. targów turystyki i wypoczynku Lato i 6. targów produktów tradycyjnych i ekologicznych Regionalia ofertę zaprezentowało łącznie 267 wystawców z 11 krajów, a targi odwiedziło kilkanaście tysięcy gości - podsumowują MT Targi

Pierwszego dnia targi zgromadziły nie tylko miłośników podróży, lecz także przedstawicieli branży turystycznej. Podczas inauguracji Dawid Lasek, wiceminister sportu i turystyki, docenił międzynarodową reprezentację na targach i zwrócił się do przedstawicieli polskich regionów, zapowiadając robocze spotkania na temat budowania Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych. Podkreślił, że celem działań będzie przygotowanie profesjonalnej oferty turystycznej w oparciu o kulturowy i przyrodniczy potencjał kraju. Z kolei minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel w (odczytanym na forum liście) docenił wkład organizatorów targów Lato i Regionalia w promocję potencjału polskiej wsi, który bazuje na agroturystyce i dobrej, regionalnej żywności.

Zdaniem organizatorów targów ważnym wydarzeniem dla ludzi związanych zawodowo z turystyką była konferencja pt. „Lato 2017 - czy turystyka wyjazdowa sięgnie po nowy rekord?" zorganizowana przez redakcję dziennika "Rzeczpospolita" i jego serwis branżowy Turystyka.rp.pl. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca, a zaproszeni goście reprezentowali najważniejsze instytucje i firmy. Podczas spotkania omówiono przebieg prac nad ustawą o usługach turystycznych i kondycję branży.

Niezwykłe zakątki Polski

Jak podają organizatorzy imprezy, uczestnicy targów przekonali się też, jak wiele pięknych i interesujących miejsc skrywa Polska. Przedstawiciele Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poprowadzili m.in. prezentację pt. „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur".

Monika Dendor z wydziału promocji, turystyki, kultury i sportu Urzędu Miasta Świnoujście opowiadała o metropolii jako o wyspiarskiej krainie 44 wysp. – Zamieszkałe są trzy: Uznam, Wolin i Karsibór, pozostałe 41 można zwiedzić m.in. podczas rejsu statkiem lub w czasie wyprawy kajakowej. Mamy też najszerszą, stumetrową plażę, która z roku na rok poszerza się, a w naszych okolicach wody Bałtyku są najcieplejsze – mówiła (wszystkie cytaty z komunikatu prasowego MT Targi - red.).

Z kolei przedstawiciele Opatowa, przebrani za szlachcica i templariusza, barwnie opowiadali o atrakcjach regionu świętokrzyskiego. – Zamek Krzyżtopór w Ujeździe skonstruowany został na wzór kalendarza. Ma 365 okien niczym dni w roku, a 366. okno odsłaniane jest w roku przestępnym. 12 wielkich sal odpowiada liczbie miesięcy, 52 mniejsze komnaty to tygodnie, a 4 baszty obronne to kwartały w roku. Wspomnieć należy o tym, że pod całym zamkiem znajdują się podziemia – recytował Artur Dębski z hotelu Miodowy Młyn, podczas gdy Jarosław Czub z Urzędu Miasta i Gminy Opatów opowiadał o Kolegiacie św. Marcina, jednym z najpiękniejszych kościołów romańskich w Polsce.

Zdaniem organizatora targów oferta wystawców skrojona była na miarę każdego urlopowicza. – Przyjeżdżają do nas miłośnicy jeździectwa, rodziny z dziećmi, goście biznesowi oraz piłkarze. Na 100 hektarach, na których rozciąga się nasz obiekt, każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Julita Słowikowska, kierownik pionu hotelowego Sielanka nad Pilicą.

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  targi Lato , targi turystyczne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common