Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Kompas Wakacyjny 2017: Itaka bierze Hiszpanię i Portugalię

Filip Frydrykiewicz 08-06-2017, ostatnia aktualizacja 08-06-2017 09:46
Be Live Experience Playa La Arena
Be Live Experience Playa La Arena
źródło: Itaka

Najlepszym hotelem na wakacje w Hiszpanii i Portugalii jest Be Live Experience Playa La Arena na Teneryfie, a biurem podróży, które ma najwięcej najciekawszych ofert w tym regionie – Itaka

Taki wynik przynosi głosowanie agentów turystycznych w konkursie na najlepsze produkty turystyczne biur podróży Kompas Wakacyjny 2017.

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

Hiszpania i Portugalia wraz z ich wyspami na Oceanie Atlantyckim to jeden z najróżnorodniejszych i najbogatszych pod względem infrastruktury hotelowej regionów turystycznych świata. Zadanie przed jakim stanęli agenci nie było więc łatwe. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wskazali oni ogółem aż 100 różnych obiektów, jako te, które warte są uwagi.

Pośrednio dzięki temu wśród najlepiej ocenionych znalazło się aż siedem obiektów, ponieważ cztery uzyskały tyle samo głosów (zamknęliśmy listę na obiektach z co najmniej czterema wskazaniami). Przy czym zwycięski hotel zgarnął całkiem przyzwoitą liczbę 11 wskazań.

Trzy pierwsze miejsca przypadły Hiszpanii, ale w czołówce znalazły się też dwa obiekty leżące w Portugalii. Warto przypomnieć, że rok temu w tej kategorii wygrał hotel portugalski, który tym razem zajął trzecie miejsce. Z kolei tegoroczny zwycięzca rok temu notowany był na miejscu czwartym. Ciekawie jest porównać głosowania z dwóch lat: „Kompas Wakacyjny 2016 – Itaka iberyjskim liderem").

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze hotele na wypoczynek w Hiszpanii i Portugalii"

1. Be Live Experience Playa La Arena, 4,5*, Hiszpania, Teneryfa. Organizatorzy: Itaka, Rainbow. Liczba wskazań: 11

Opinie agentów: „Wysoki standard, dobry serwis, dobre jedzenie, czysto, miła obsługa, fajne położenie, nasz pewniak na Teneryfie". „ Piękne wnętrza, spokojniejsze położenie hotelu, pokoje po remoncie, bardzo dobra kuchnia, hotel dla wymagającego gościa, wiele atrakcji dla dzieci, animacje dla całej rodziny". „Malowniczo położony ,świetna kuchnia, bliskość plaży, dużo zieleni, super infrastruktura".

2. Elba Carlota, 4,5*, Hiszpania, Fuerteventura, Organizatorzy: Rainbow, TUI, Neckermann. Liczba wskazań: 6

Opinie agentów: „Zawsze zadowoleni klienci, bardzo dobre jedzenie, świetne położenie, wysoki standard i ładne pokoje". „Blisko z lotniska, dwa duże baseny, bardzo dobre, urozmaicone jedzenie".

3. R2 Rio Calma, 5*, Hiszpania, Fuerteventura, Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 5

Opinie agentów: „Jeden z lepiej sprzedających się hoteli na wyspach w kategorii hoteli luksusowych, rewelacyjna relacja jakość – cena". „Jeden z lepszych hoteli na Fuerteventurze, bardzo wysoki standard usług, przepiękne pokoje, pyszne jedzenie, położony obok najpiękniejszej plaży na wyspie – Sotavento". „Nowoczesny i oryginalny, z pięknym ogrodem i alejkami spacerowymi, bardzo dobra kuchnia, duże i eleganckie pokoje, najwyższy poziom usług".

4. Auramar,3,5*, Portugalia, Algarve. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, Net Holiday. Liczba wskazań: 4

4. Barcelo Punta Umbria, 4,5*, Hiszpania, Costa de la Luz. Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 4

4. Vila Gale Santa Cruz, 4*, Portugalia, Madera. Organizatorzy: Itaka, TUI. Liczba wskazań: 4

4. Origo Mare P&V Village Club, 4,5*, Hiszpania, Fuerteventura. Organizatorzy: Net Holiday. Liczba wskazań: 4

Najwięcej, bo 77, zgłoszono hoteli hiszpańskich. Portugalskich – 23. Położenie tych pierwszych jest następujące: Fuerteventura: 17, Teneryfa: 13, Costa Brava: 9, Gran Canaria: 9, Lanzarote: 9, Majorka: 8, Costa de la Luz: 5, Costa Almeria: 3, Costa del Sol: 3, Ibiza: 1. Natomiast portugalskich układało się tak: Algarve: 15, Madera: 7, Wybrzeże Lizbońskie: 1. Z tego zestawienie widać, że stosunkowo niewielki region portugalski, Algarve, lokuje się na drugim miejscu, zaraz po kanaryjskiej Fuerteventurze, a przed popularną Teneryfą, a Madera niewiele ustępuje Majorce.

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Agent turystyczny , biuro podróży , Exim Tours , Hiszpania , Itaka , Kompas Wakacyjny , konkurs , Net Holiday , portugalia , rainbow , TUI

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common