Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Odszedł profesor Stefan Bosiacki

tur 16-06-2017, ostatnia aktualizacja 16-06-2017 17:59
źródło: archiwum prywatne

Zmarł nagle wybitny naukowiec specjalizujący się w ekonomice turystyki, związany z poznańską Akademią Wychowania Fizycznego. Miał 69 lat

Jego koleżanki i koledzy Zmarłego z uczelni zamieścili na stronie poznańskiego AWF notę o swoim koledze i przyjacielu.

"Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 15 czerwca odszedł od nas nagle nasz Profesor i Przyjaciel Stefan Bosiacki.

Profesor AWF, dr hab. Stefan Bosiacki, wieloletni kierownik Katedry Ekonomiki i Organizacji Turystyki, członek Senatu, przewodniczący Senackiej Komisji Budżetowej, pracował w naszej uczelni od 1 września 1989 roku. W latach 1990-1996 Profesor pełnił funkcję dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji, a w latach 1996-2002 funkcję prorektora ds. studiów. Był również prezesem Fundacji na Rzecz AWF w Poznaniu oraz wiceprezesem Klubu Sportowego AZS AWF Poznań.

Wybitny naukowiec z zakresu ekonomiki turystyki i konsumpcji dóbr i usług turystycznych, doradca ds. turystyki przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie, wieloletni dyrektor poznańskiego oddziału Instytutu Turystyki w Warszawie, ekspert Marszałka Województwa Wielkopolskiego ds. rozwoju turystyki w województwie wielkopolskim; członek Komisji ds. Nagród Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, autor i współautor kilkuset prac naukowych, monografii, podręczników i skryptów, autor i współautor strategii rozwoju turystyki, m.in. dla miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego, wychowawca i wielki przyjaciel młodzieży akademickiej, promotor jedenastu doktorów i około tysiąca magistrów i licencjatów.

Zawsze życzliwy, pomocny i szczery, niezmienny w poglądach, ogromnie oddany swojej pracy i nam - Jego współpracownikom.

W osobie Profesora straciliśmy dziś nie tylko Szefa, ale przede wszystkim najlepszego Przyjaciela.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 21 czerwca 2017 r. o godz. 10.10 na Cmentarzu Junikowskim. W tym samym dniu, o godz. 8.00 odprawiona zostanie msza żałobna w Kościele p.w. św. Joanny Beretty Molli przy ul. Złotnickiej 4 w Złotnikach.

Koleżanki i koledzy z Katedry"

Przeczytaj więcej o:  Stefan Bosiacki

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common