Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Najnowsze

Z wodą i laptopem na pokład samolotu

Reuter, p.r. 18-06-2017, ostatnia aktualizacja 18-06-2017 16:37

American Airlines i Amerykański Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) testują nowy skaner lotniskowy wysokiej rozdzielczości, który pozwoli podróżnym zachować płyny i laptop w bagażu podręcznym

Nowy skaner CT, czyli tomograf komputerowy, jest testowany w ramach pilotażowego projektu na jednej ścieżce odpraw na międzynarodowym lotnisku w Phoenix w Arizonie. Może okazać się rozwiązaniem pozwalającym unikać dodatkowych działań zabezpieczających. Jeszcze w czerwcu podobne testy mają być przeprowadzone na lotnisku w Bostonie.

Urządzenie wyprodukowała firma L3 Technologies. Ale w tym roku sprawdzane będą też aparaty produkcji Analogic i Integrated Defense & Security Solutions wykorzystujące do tego samego promienie rentgenowskie.

W końcu mijającego tygodnia odbyło się na Malcie sympozjum przedstawicieli amerykańskiego  i europejskich resortów bezpieczeństwa, poświęcone omówieniu nowych działań, które mogłyby zapobiec rozszerzeniu przez rząd federalny zakazu wnoszenia na pokład laptopów. Na razie zakaz obowiązuje na 10 lotniskach, głównie Bliskiego Wschodu.

Szef amerykańskiego resortu bezpieczeństwa wewnętrznego, John Kelly, poinformował wcześniej grupę kongresmenów, że chciałby objąć takim zakazem także 71 lotnisk w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przedstawiciel europejskiego transportu lotniczego poinformował kilka dni temu, że Amerykanie zasugerowali rożne usprawnienia, m.in. system wykrywania śladów materiałów wybuchowych, zaostrzone kontrole pracowników lotnisk i dodatkowe psy do wykrywania niebezpiecznych środków.

Przeczytaj więcej o:  American Airlines , bezpieczeństwo , lotnisko

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common