Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

DER Touristik nie przestaje kupować

Grażyna Szypuła 19-06-2017, ostatnia aktualizacja 19-06-2017 07:51

Na wzmocnieniu działalności w Europie, rozwoju własnych hoteli i oferty rejsów chce się skupić turystyczny koncern DER Touristik

Prezes DER Touristik Soeren Hartmann mówił w czasie konferencji ITT (Institute of Travel and Tourism), że firma będzie dalej kupować konkurentów i w ten sposób rozwijać się w Europie i poza nią - informuje brytyjski portal TTG Media. Obecnie do grupy należy 16 touroperatorów w Europie. Częścią koncernu jest m.in. czeski holding Exim Tours, do którego należy polski Exim Tours. Łącznie touroperatorzy z grupy DER Touristik obsłużyli w 2016 roku 7,1 miliona klientów.

– Inwestujemy w tę branżę i nie chcemy nic sprzedawać – mówi Soeren Hartmann. Zapowiada, że w ciągu 5-10 lat do grupy dołączą kolejne przedsiębiorstwa z różnych segmentów turystyki. Wśród nich znajdą się hotele i operatorzy rejsów wycieczkowych. – Rynek rejsów rośnie tak szybko, że musimy o nim myśleć – mówi prezes.

Według Hartmanna podstawowym obszarem działania koncernu pozostanie na razie Europa. Rozwój w innych regionach świata, m.in. w Chinach, nastąpi dopiero po umocnieniu DER Touristik na Starym Kontynencie. Ostatnio firma powołała jednak nowego touroperatora pakietującego dynamicznie - Avigo. Ma on zająć się sprzedażą oferty poza Europą.

Przeczytaj więcej o:  Avigo , Der Touristik , touroperator

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common