Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Inni przewoźnicy

PKS pomoże dojechać pod połoniny

Janina Blikowska 17-07-2017, ostatnia aktualizacja 17-07-2017 10:18
fot. pks-jaroslaw.pl
fot. pks-jaroslaw.pl
źródło: Materiały promocyjne

Znaleźli się przewoźnicy, którzy zajęli miejsce spółki Arriva. Teraz ich autobusy wożą mieszkańców i turystów w Bieszczadach

Przez kilka lat to Arriva odpowiadała za transport autobusowy w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim i brzozowskim. Z końcem czerwca firma zakończyła tam działalność, tłumacząc decyzję długotrwałą nierentownością oddziałów. Wcześniej poinformowała o tym samorządy, a te zaczęły szukać następców dotychczasowego przewoźnika. I większości to się udało.

PKS Jarosław obsługuje połączenia autobusowe w powiecie bieszczadzkim i częściowo w leskim. W pozostałych przewozami zajmują się inne PKS-y i prywatne firmy.

– Inicjatywa obsługi powiatu bieszczadzkiego przez naszą spółkę wyszła ze strony samorządów lokalnych, którym zależało na dużym przewoźniku z ugruntowaną pozycją na rynku transportu zbiorowego – mówi Ireneusz Kochanowicz, prezes zarządu PKS Jarosław.

I tak PKS Jarosław od początku lipca realizuje przewozy w powiecie bieszczadzkim według rozkładu jazdy firmy Arriva. – Sukcesywnie go modyfikujemy, dostosowując do potrzeb pasażerów – zapewnia Kochanowicz. Prezes PKS Jarosław dodaje, że firma na razie realizuje obsługę powiatu bieszczadzkiego, ale zależy jej na rozszerzeniu działalności. – To pozostaje w obrębie naszego zainteresowania.

W związku z rozszerzeniem działalności na powiat bieszczadzki PKS Jarosław zamierza kupić co najmniej 30 autobusów różnej wielkości, które będą dostosowane do liczby pasażerów przewożonych na poszczególnych liniach. Przetarg jest w toku. O kilkadziesiąt osób zwiększy się też zatrudnienie pracowników.

Jak informuje „Rzeczpospolitą" Janusz Draguła, wicestarosta powiatu brzozowskiego, regularne przewozy na tym terenie po firmie Arriva przejęło siedmiu przewoźników: w tym PKS w Krośnie i sześć firm prywatnych.

– Rynek przewozów pasażerskich jest na bieżąco monitorowany, a rozkłady jazdy są dostosowywane do potrzeb pasażerów – zapewnia starosta Draguła. Przyznaje, że aktualnie dostępu do komunikacji nie ma jedna miejscowość na trasie Krzemienna–Nozdrzec. Rozszerzone usługi transportowe na terenie powiatu leskiego od kilku tygodni świadczy prywatna firma z Baligrodu.

- Zwiększyła się liczba linii regularnych przebiegających pośrednio przez teren powiatu i obecnie przebiega tam łącznie 15 linii komunikacyjnych – mówi Mariusz Hebda, kierownik wydziału komunikacji i drogownictwa w starostwie powiatowym w Lesku. Dodaje też, że większość kursów cieszy się zainteresowaniem klientów, ponieważ godzinowo zbliżone są lub pokrywają się z tymi, które były, a z których regularnie korzystali klienci.

Przeczytaj więcej o:  Arriva , Bieszczady , pks

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common