Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Hotele

Rosną hotele przy lotniskach

Aneta Gawrońska 17-07-2017, ostatnia aktualizacja 17-07-2017 10:40
fot. marriott.com
fot. marriott.com
źródło: Materiały promocyjne
fot. marriott.com
fot. marriott.com
źródło: Materiały promocyjne

Nieduża odległość do lotniska gwarantuje hotelowi sukces. Nic więc dziwnego, że dużo powstaje ich w okolicy portów. Najbardziej spektakularnym będzie pięciogwiazdkowy obiekt tuż przy terminalu Lotniska Chopina w Warszawie

Inwestor – Chopin Airport Development (spółka Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze) – zapowiada, że Renaissance Warsaw Airport przyjmie pierwszych gości na początku 2018 roku.

– Mimo nowoczesnej bryły i rozwiązań technologicznych, zgodnych ze standardami hotelu pięciogwiazdkowego, Renaissance Warsaw Airport nie jest klasycznym hotelem pięciogwiazdkowym – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – To produkt bardziej lifestyle'owy niż luksusowy w dotychczasowym rozumieniu. Hotel zaoferuje 225 pokojów. W obiekcie znajdą się także sale konferencyjne, restauracja, bar, fitness, kryty basen i około 845-metrowa powierzchnia wystawiennicza.

Naturalna lokalizacja

– Będzie to pierwszy w Polsce hotel 5-gwiazdkowy w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego i zarazem pierwszy hotel tej marki w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje specjalistka ds. analizy rynku w Hotel Professionals Patrycja Koszewska.

Hotele powstają także przy innych polskich portach lotniczych. Jak zauważa ekspert firmy Pro Value Dorota Malinowska, tereny przy lotniskach to naturalne miejsce dla takich inwestycji. – W dużych miastach, jak Warszawa czy Kraków, nie jest jednak łatwo o grunty w bezpośredniej bliskości portu – wyjaśnia. Dodaje, że przy lotniskach regionalnych w Polsce planowane są obiekty trzygwiazdkowe. – Oferta hoteli przy lotniskach zasadniczo nie różni się od tej w obiektach w centrum miast. Wybór marki determinuje zakres oferowanych przez hotel usług – mówi.

Kamil Kowa, dyrektor działu wycen i doradztwa w firmie Savills, zwraca uwagę, że grunty położone w odległości spaceru od terminalu są najczęściej we władaniu portów lotniczych, których głównym udziałowcem jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL). – Większość nowych inwestycji przy lotniskach jest realizowana na gruntach dzierżawionych od portów lotniczych, co mocno ogranicza zainteresowanie deweloperów komercyjnych, bo np. utrudnia sfinansowanie takiej inwestycji kredytem bankowym – wyjaśnia.

Nie tylko dla generacji Y

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa hotelu Moxy przy Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Spółka Chopin Airport Development podpisała umowę z generalnym wykonawcą, IDS-BUD, na początku lipca. Hotel ma być otwarty najpóźniej w trzecim kwartale 2018 roku. Budynek, w którym znajdzie się 100 pokojów, zaprojektowała pracownia EMKAA Architekci.

Hotel przylotniskowy zyska także port Poznań-Ławica. Obiekt Moxy by Marriott ze 120 pokojami ma być gotowy w 2019 roku. Rozpoczęcie budowy inwestor zaplanował na pierwszy kwartał przyszłego roku.

– Będzie to pierwszy hotel grupy Marriott w Poznaniu. Zdecydowaliśmy się na markę Moxy, bo wierzymy, że pasuje do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi – mówi Cristescu. – Ma idealną lokalizację - przy lotnisku, a jednocześnie bardzo blisko zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego – dodaje. Podkreśla, że marka Moxy jest lifestyle'ową odpowiedzią sieci Marriott na potrzeby generacji Y.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Chopin Airport Development , hotel , lotnisko , lotnisko chopina , Marriott International , Moxy , Renaissance

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common