Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Szefowa easyJeta wraca do branży medialnej

p.r., Reuter 17-07-2017, ostatnia aktualizacja 17-07-2017 17:04
źródło: materiały prasowe
Carolyn McCall
Carolyn McCall
źródło: materiały prasowe

Carolyn McCall, prezes easyJeta, obejmie w styczniu 2018 roku stanowisko szefa w brytyjskiej grupie komercyjnej telewizji ITV. Linia lotnicza szuka już jej następcy

McCall pracowała w grupie prasowej Guardian Media Group przed objęciem sterów taniej linii lotniczej w 2010 roku. Analitycy z Citi uznali to za pozytywną nominację, bo zwrócili uwagę, że za kadencji McCall w easyJetcie akcje tej linii zyskały na giełdzie 312 procent w ciągu 7 lat. "Uważamy też, że jej doświadczenie w prasie (podczas pracy w Guardianie) jest zasadniczym atutem" - dodali.

Sama prezes stwierdziła, że trudno jej było podjąć decyzję, ale na jej wybór miała wpływ perspektywa kierowania "fantastyczną" grupą w "dynamicznym i pobudzającym do działania" sektorze. W ITV będzie zarabiać 900 tys. funtów (milion euro) rocznie, a do tego dojdą premia (do 180 procent płacy zasadniczej) i długoterminowy plan motywacyjny (do 265 proc. zasadniczych zarobków).

easyJet poinformował już, że zaczął szukać jej następcy.

Roczny zysk drugiej w Europie po Ryanairze taniej linii lotniczej spadł w 2016 roku, po sześciu latach wzrostu, o 28 procent na skutek deprecjacji funta po referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. Przewoźnik postanowił bronić się przed spodziewanymi perturbacjami spowodowanymi Brexitem, rejestrując linię lotniczą w Austrii ("EasyJet powoła nową linię lotniczą w Austrii").

Przeczytaj więcej o:  easyjet , linia lotnicza

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common