Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Minister turystyki Turcji: Budujmy porozumienie na turystyce

F.F. 10-08-2017, ostatnia aktualizacja 10-08-2017 12:59

W 2023 roku do Turcji powinno przyjechać 50 milionów turystów zagranicznych - taki plan nakreślił nowy minister kultury i turystyki Turcji Numan Kurtulmuş. Jak zaznaczył, chciałby aby turystyka stała się "narzędziem poprawy relacji między krajami i kulturami"

Wraz z przyjazdem 50 milionów turystów prof. Numan Kurtulmuş czekuje przychodów z turystyki w wysokości 50 miliardów dolarów. Dotąd w najlepszych latach przyjeżdżało do Turcji 34 - 36 miliony turystów rocznie. Ostatni rok nie był jednak udany dla tego kraju, ze względu na próbę puczu wojskowego, prowadzenie przez prezydenta Recepa Erdogana polityki autorytarnej wewnątrz kraju i zaostrzanie stosunków zarówno z Niemcami jak i Rosją, skąd do tej pory przyjeżdżało najwięcej gości.

Jak mówi Kurtulmuş, najbardziej wartościowym rezultatem wzrostu turystki będzie jednak stworzenie podstawy "silniejszej międzynarodowej społeczności poprzez dzielenie się pomysłami i wartościami pomiędzy kulturami" - podaje komunikat tureckiego Ministerstwa Kultury i Turystki.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w turystyce tureckiej odnotowano 14,05 procent wzrostu, w tym w samym czerwcu wzrost wyniósł 43-procent w porównaniu z czerwcem zeszłego roku.

Komunikat przypomina, że walory turystyczne Turcji znalazły uznanie wśród członków Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, który w 2017 roku wpisał ruiny starożytnego miasta Afrodyzja na Listę Światowego Dziedzictwa. Jednocześnie "The New York Times" umieścił wyspę Bozcaada położona na Morzu Egejskim na liście 52 miejsc, które trzeba odwiedzić w 2017 r.

- Turcja jest jednym z najbardziej różnorodnych miejsc na świecie, z bogatą historią, przeszłością archeologiczną i kuchnią. Jej tereny ciągnące się od Morza Śródziemnego do Morza Czarnego są zróżnicowane geograficznie. Sztuka i kultura rozwija się tu od wieków i wciąż stoi na czele współczesnej innowacji - przekonuje Kurtulmuş.

- Zapraszam podróżników z całego świata do odkrycia piękna naszego kraju. Przy tak wielu zróżnicowanych cechach połączonych z turecką historią gościnności, w dziejach tysiącleci cywilizacji, które uczyniły ten kraj swoim domem, mamy potencjał do wzbogacania naszej międzynarodowej społeczności poprzez kulturową dyplomację – mówi minister, cytowany  komunikacie.

Przeczytaj więcej o:  turcja , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common