Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

Niemcy: Czas na Ministerstwo Turystyki

grasz 13-09-2017, ostatnia aktualizacja 13-09-2017 07:58

W przededniu wyborów parlamentarnych w Niemczech tamtejsza branża turystyczna zaproponowała utworzenie Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki. Obecnie regulowaniem rynku podróży zajmuje się komisja w Ministerstwie Gospodarki

Podczas gdy w Polsce raz po raz powraca dyskusja, że trzeba przenieść departament turystyki do Ministerstwa Gospodarki, w Niemczech padła właśnie odwrotna propozycja - by utworzyć resort łączący turystykę ze sportem i kulturą.

Jak podkreśla organizacja branżowa ASR, niemiecka turystyka bazuje w dużej części na małych i średnich przedsiębiorstwach. W kraju działa ponad 2,5 tysiąca touroperatorów, około 4 tysiące przewoźników autokarowych i 10 tysięcy agentów. Do tego dochodzi ponad 221 tysięcy przedsiębiorców w sektorze zakwaterowania i gastronomii. W szeroko pojętej branży turystycznej pracuje 2,9 miliona ludzi, czyli 7 procent wszystkich zatrudnionych.

ASR przypomina, że choć turystyka jest jedną z ważniejszych gałęzi niemieckiej gospodarki, do tej pory pozostawała raczej niedoceniana przez polityków. Organizacja postuluje więc, by w nowym rządzie pojawił się albo osobny resort turystyki, albo ministerstwo łączące turystykę ze sportem i kulturą. Zdaniem przedsiębiorców dziedziny te są ze sobą bowiem mocno powiązane.

W Niemczech działa ponad 90 tysięcy klubów sportowych i ponad 70 tysięcy stowarzyszeń kulturalnych. Regulacją ich funkcjonowania zajmują się obecnie różne ministerstwa.

Przeczytaj więcej o:  niemcy , resort turystyki , wybory parlamentarne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common