Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Belgia pozwała Ryanaira do sądu gospodarczego

PR 08-10-2017, ostatnia aktualizacja 08-10-2017 11:20

Masowe odwoływanie lotów, brak odpowiedniej informacji dla klientów i rekompensat to powód dla którego Belgia zdecydowała się pozwać linie lotnicze Ryanair do sądu gospodarczego

Belgijskie ministerstwo do spraw konsumentów przeprowadziło dochodzenie, które wykazało, że irlandzki przewoźnik złamał prawo handlowe. Zgodnie z przepisami, linie lotnicze powinny bowiem dostarczyć klientom pełnych informacji o ich prawach i zaproponować zamianę lotu lub odszkodowanie. Tymczasem, według belgijskiego ministra do spraw konsumentów Krisa Peetersa, Ryanair kontaktował się z klientami francusko- i niderlandzkojęzycznymi wyłącznie po angielsku i nie poinformował ich o przysługujących im prawach.

Sąd gospodarczy rozstrzyga spory między firmami, ale poskarżyć się może też osoba, która nie jest przedsiębiorcą. Jeśli Belgia wygra w sądzie, irlandzkiemu przewoźnikowi grożą kary finansowe.

Przeczytaj więcej o:  ryanair

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common