Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Światowy Sojusz Turystyki wkracza do gry

grasz 12-10-2017, ostatnia aktualizacja 12-10-2017 08:31

World Tourism Alliance to nowe ciało w świecie międzynarodowych organizacji turystycznych. Powołane przez 89 założycieli stowarzyszenie ma być pierwszą tego typu organizacją non-profit. Na jego czele stoją Chińczycy

Jak informuje Chińska Narodowa Organizacja Turystyczna (CNTA), wśród członków-założycieli są narodowe organizacje turystyczne, duże firmy z sektora, think tanki, instytuty badawcze i międzynarodowe zrzeszenia. Niecałe 40 procent z nich pochodzi z Chin, reszta - między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Australii, RPA, Japonii i Brazylii.

World Tourism Alliance (WTA) ma być pierwszą światową, pozarządową organizacją turystyczną non-profit. Jej powołanie zostało zainicjowane przez Chińskie Stowarzyszenie Turystyczne, a pierwsze posiedzenie odbyło się w pierwszej połowie września w Chengdu. Dyrektor komitetu organizacyjnego do spraw powołania WTA i jednocześnie prezes CNTA Li Jinzao podkreślał, jak bardzo chiński rząd docenia rozwój turystyki.

– Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju, zmniejszanie ubóstwa i szerzenie pokoju – mówi Li. Jego zdaniem WTA i UNWTO wzajemnie się uzupełniają i są „jak dwa koła napędzające wymianę w światowej turystyce i współpracę na szczeblu rządowym i pozarządowym". WTA - jego zdaniem - powinno szukać też synergii między turystyką i innymi segmentami gospodarki oraz wspierać inicjatywę reaktywacji Jedwabnego Szlaku „Jeden Pas Jedna Droga".

Li ocenia, że WTA stanie się platformą dla rozwoju i wyznaczania międzynarodowych standardów dla branży, inwestycji, współpracy, promocji międzynarodowych produktów turystycznych i badań. Będzie także zbierać, analizować i udostępniać dane dotyczące turystyki regionalnej i światowej, udzielać konsultacji i szkolić rządy oraz przedsiębiorstwa. Zbuduje również mechanizm wymiany doświadczeń i wiedzy dla swoich członków.

Organami WTA są zgromadzenie ogólne, zarząd i sekretariat. To pierwsze ciało ma rolę kontrolną, zarząd ma pełnić funkcje wykonawcze, a sekretariat - administracyjne. W skład tego ostatniego wejdzie sekretarz generalny i jego podwładni. Siedzibą organizacji są Chiny, a językami urzędowymi: chiński, angielski, francuski, rosyjski, arabski i hiszpański.

Przeczytaj więcej o:  World Tourism Alliance , WTA

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common