Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Enter Air: Mieliśmy rekordowe lato

F.F. 14-11-2017, ostatnia aktualizacja 14-11-2017 20:28

Przychody Enter Air po trzech kwartałach 2017 r. wzrosły o 18,9 procent, a zysk netto o 7,2 procent rok do roku

Jak pisze w komunikacie największy przewoźnik czarterowy w Polsce jego przychody w okresie od stycznia do września wzrosły o 18,9 procent wobec tego samego okresu rok wcześniej i wyniosły  774,3 mln złotych. Dało to zysk operacyjny większy o 4,7 procent (64,1 mln zł), a zysk netto  o 7,2 procent (47,5 mln zł).

Po trzech kwartałach liczba fotelokilometrów była większa o 15 procent i wyniosła 5358 mln wobec 4656 mln rok temu. Najpopularniejsze kierunki lotów to Grecja, Hiszpania i Bułgaria.

Większe przychody firma uzyskała dzięki "dobrze zaplanowanemu programowi handlowemu". - Tegoroczne lato było rekordowe - mówi cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air Grzegorz Polaniecki. - Wykonaliśmy więcej lotów niż rok temu, dlatego wyniki nie są dla nas zaskoczeniem.

Perspektywy na kolejny sezon też są dobre. W ostatnich miesiącach przewoźnik podpisał rekordowe umowy z biurami podróży TUI Poland i Rainbow. - Cały czas rozmawiamy z innymi touroperatorami i mamy nadzieję, że niedługo sfinalizujemy ostatnie umowy – dodaje Polaniecki.

W październiku Enter Air podpisał z TUI Poland umowę na przyszły rok o wartości 81,4 mln dolarów (ok. 299,5 mln zł). To największa umowa w historii spółki. Miesiąc wcześniej przewoźnik podpisał także umowę z Rainbow o wartości 46,3 mln dolarów (ok. 165 mln zł).

W październiku firma zakończyła wymianę samolotów - osiem boeingów 737-400 zastąpiły nowocześniejsze boeingi 737-800. - Mamy teraz większe możliwości operacyjne. Lepsza i wydajniejsza flota przełoży się w przyszłości także na naszą rentowność – dodaje - wyjaśnia Polaniecki.

Flota Enter Air to obecnie 17 samolotów typu 737-800. Pod koniec 2018 r. do floty dołączą pierwsze dwa boeingi 737-8 MAX z sześciu zamówionych przez spółkę. Enter Air nie wyklucza powiększenia floty jeszcze przed sezonem lato 2018 ze względu na duży popyt.

Przeczytaj więcej o:  Enter air

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common