Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Cook: Internet zyskuje, ale nie zastąpi agentów

grasz 05-12-2017, ostatnia aktualizacja 05-12-2017 09:35

O 27 procent - porównując rok do roku - urosła od stycznia internetowa sprzedaż wakacji dla brytyjskiego Thomasa Cooka. I choć touroperator zapewnia, że niezależni agenci turystyczni są dla niego tak samo ważni jak dawniej, zamyka kolejne biura

Brytyjski Thomas Cook nie wyklucza zamknięcia kolejnych salonów własnych - informuje portal branżowy TTG Media. Zapytany o tę kwestię prezes Peter Fankhauser mówi, że koncern stara się przede wszystkim być na bieżąco z potrzebami klientów. Aktualne wyniki sprzedaży pokazują zaś, że turyści coraz chętniej kupują wakacje w internecie. Przesunięcie z kanału off-line do on-line następuje zdaniem touroperatora szybciej, niż wcześniej przypuszczano. W samym 2017 roku liczba rezerwacji przez internet wzrosła o 27 procent. W efekcie ponad 100 biur stacjonarnych należących do Thomasa Cooka zostało zamkniętych.

Decyzje dotyczące przyszłości tradycyjnych biur własnych uzależnione są od tego, czy punkty te będą nadal rentowne. Jeśli nie, Cook będzie analizował, czy je zatrzymać, połączyć z innymi, czy zamknąć.

Touroperator podaje, że 46 procent jego wyjazdów sprzedawanych jest poprzez strony internetowe, ale agenci stacjonarni odpowiadają wciąż za około 15 procent obrotów. – Bardzo doceniamy te biura agencyjne i dobrze o nie dbamy – zapewnia Fankhauser.

Przeczytaj więcej o:  Agent turystyczny , serwis rezerwacyjny , Thomas Cook

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common