Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Do Egiptu z e-wizą

grasz 06-12-2017, ostatnia aktualizacja 06-12-2017 08:17

Egipt uruchomił długo zapowiadany system elektronicznego kupowania wizy. Turyści, także z Polski, mogą zapłacić za dokument on-line, dzięki czemu unikną stania w kolejce na lotnisku

Prezydent Egiptu Abdel Fatah el-Sissi oficjalnie poinformował o uruchomieniu portalu do kupowania wiz w czasie konferencji poświęconej technologii informacyjnej i komunikacyjnej, która odbyła w zeszłą niedzielę w Kairze. System zapowiadany był przez kilkanaście miesięcy. Obecnie turyści z 46 krajów, w tym także z Polski, mogą zamówić i opłacić przez internet dokument uprawniający do wjazdu do Egiptu. Strona działa w języku angielskim, arabskim, francuskim, rosyjskim, chińskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Proces podzielono na kilka kroków. Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie „aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Wiza jednokrotnego przekroczenia granicy kosztuje 25 dolarów, wielokrotna - 60 dolarów. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy.

Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą. Osoby, które nie chcą korzystać z tego systemu, będą mogły nadal dopełniać formalności na granicy. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wizy, urzędnicy imigracyjni mają prawo odmówić wpuszczenia obcokrajowca na teren kraju bez podania przyczyny.

By przekroczyć granicę, poza wizą trzeba mieć paszport ważny jeszcze przez co najmniej 8 miesięcy i dane dotyczące podróży, takie jak rezerwacja hotelowa lub inny dokument świadczący o turystycznym charakterze wizyty. W przypadku odwiedzin rodziny czy wyjazdów służbowych potrzebne będzie pisemne oświadczenie firmy lub zaproszenie.

Przeczytaj więcej o:  egipt , wiza

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common