Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Wrocław - szybkim autobusem na lotnisko

F.F. 06-12-2017, ostatnia aktualizacja 06-12-2017 17:19
źródło: materiały prasowe

Od dzisiaj między Dworcem Wrocław a Portem Lotniczym Wrocław kursują autokary Polbus PKS. Jadą buspasami a po drodze zatrzymują tylko raz, na placu Dominikańskim, dzięki temu podróż jest szybka

Polbus PKS połączył lotnisko i dworzec przy ul. Suchej. W pierwszy kurs WRO Airport Express wyruszył o godzinie 12.00 spod wrocławskiego terminalu.

- Nowe połączenie to świetna informacja dla pasażerów z Wrocławia, ale i spoza miasta, a nawet z dalszych regionów Polski. Po dojechaniu na dworzec autobusowy czy PKP, mogą bowiem ruszyć na lotnisko – wyjaśnia prezes portu lotniczego Dariusz Kuś.

Pierwszego dnia przejazdy były darmowe. W kolejne dni bilet będzie kosztował 10 złotych. Podróżni mogą go kupić w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław, u kierowców WRO Airport Express (możliwa płatność gotówką lub kartą) i na stronie www.polbus.pl. Za bagaż nic się nie płaci. Na trasie jeżdżą mercedesy Tourino z darmowym WiFi na pokładzie. Bilety na WRO Airport Express ze specjalną zniżką będą mogli kupić także pasażerowie podróżujący partnerskimi środkami komunikacji.

- WRO Airport Express to połączenie uruchamiane przez Polbus we współpracy z wybranymi przewoźnikami kolejowymi i autobusowymi jeżdżącymi po Dolnym Śląsku. Pasażer, który do Wrocławia dotrze np. pociągiem Kolei Dolnośląskich lub autobusem PKS Wołów, będzie mógł nabyć bilet na nowe połączenie z 10-procentową zniżką – wyjaśnia prezes Polbus-PKS Krzysztof Balawejder.

Autokary kursują średnio co 50 minut. Pierwszy z Dworca Wrocław odjeżdża o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska pierwszy rejs planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na 1.00. Średni czas przejazdu to 30 minut.

Na wrocławskie lotnisko można również dojechać komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający z własnego transportu mają do dyspozycji parkingi tuż przy terminalu. W przyszłym roku do użytku zostaną oddane dodatkowe miejsca postojowe. Podróżni korzystający z pojazdów z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla, mogą za darmo parkować na parkingu VIP, zlokalizowanym najbliżej terminalu.

Przeczytaj więcej o:  autobus , lotnisko , Wrocław

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common