Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Rozmaitości

W Chinach więcej wiz do Polski, więcej turystów

PR 11-01-2018, ostatnia aktualizacja 11-01-2018 22:20
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Już w czternastu miastach Chin obywatele mogą starać się o wizę do Polski - informują chińskie media

Od września 2016 roku Polska korzysta w Chinach z usług firmy zajmującej się przyjmowaniem wniosków wizowych. Jeszcze do niedawna aplikowanie o wizy do Polski możliwe było tylko w czterech miastach. Przed zawarciem umowy z firmą zajmującą się tzw. outsourcingiem wizowym, Chińczycy mogli występować o wizy w konsulatach w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Chengdu. Potem w tych miastach przyjmowanie wniosków przejęły centra wizowe.

Od stycznia tego roku wnioski wizowe przyjmowane są dodatkowo w dziesięciu miastach - podaje serwis haiwainet.com, należący do koncernu medialnego związanego z „Dziennikiem Ludowym". W artykule cytowane są dane Polskiej Organizacji Turystycznej, z których wynika, że od stycznia do października zeszłego roku Polskę odwiedziło ponad 115 tysięcy turystów z Chin - o 62 procent więcej niż w tym samym okresie 2016 roku.

Turyści z Chin zostawiają w Polsce średnio po około 7800 złotych.

Przeczytaj więcej o:  Chiny , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common