Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Thomas Cook: W wakacje ciesz się rodziną

Grażyna Szypuła 13-02-2018, ostatnia aktualizacja 13-02-2018 07:56

Ponad 70 procent rodziców czuje, że spędza ze swoimi dziećmi za mało czasu - wynika z badania Thomasa Cooka. Touroperator przekonuje więc, że wyjazd to najlepszy czas na zacieśnienie więzi z bliskimi

Z przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania wynika, że wielu dorosłych postrzega urlop jako okazję do rodzinnej integracji, na którą na co dzień brakuje czasu. 74 procent rodziców czuje, że spędza za mało czasu ze swoimi pociechami, a 72 procent chciałoby móc rozmawiać z nimi więcej o minionym dniu.

W tygodniu rodzice przeznaczają mniej niż 35 minut na czytanie z dziećmi, niecałe 40 minut na wspólne posiłki i 45 minut na zabawę. Na wakacjach rozkład dnia wygląda jednak zupełnie inaczej, bo wspólnie spędzony czas na urlopie jest ważniejszy niż remont domu (42 procent odpowiedzi) czy kupno nowego samochodu (20 procent). Okazuje się, że w czasie tygodniowego wyjazdu rodzice czytają z dziećmi średnio 2 godziny i 7 minut, razem spędzają 5 godzin i 21 minut przy posiłkach, bawią się przez 5 godzin i 6 minut, rozmawiają o bieżących sprawach 4 godziny i 4 minuty, grają przez 7 godzin 13 minut (w domu 44 minuty tygodniowo), przez około 3 godziny obserwują, jak mali turyści nawiązują przyjaźnie (w domu przez 22 minuty tygodniowo) i przez 7 godzin 2 minuty odkrywają wspólnie nowe miejsca (w domu przez 27 minut na tydzień).

– Rodziny coraz częściej nie spędzają ze sobą wystarczająco dużo czasu – mówi dr Sam Wass, psycholog rodzinny współpracujący przy programie "Sekretne życie 4- i 5-latków", w którym uczestniczył Thomas Cook. Wass dodaje, że dorośli pracując, wolne chwile poświęcają na swoje sprawy, często wpatrując się w ekrany urządzeń mobilnych. Psycholog zwraca uwagę, że większość rozmów z dziećmi ogranicza się do wydawania im poleceń. Powinni jednak pamiętać, by uczestniczyć też w aktywnościach, którym przewodzą najmłodsi. Na wakacjach tak się właśnie dzieje.

Jak informuje Chris Mottershead, prezes brytyjskiego oddziału Thomasa Cooka, w 2018 roku koncern wdroży projekt, który ma pomóc rodzinom w wakacyjnej integracji. Na razie będzie on prowadzony w jednym hotelu Sunwing Fanabe na Teneryfie, ale jeśli się sprawdzi, zostanie uruchomiony także w innych obiektach należących do koncernu. W ramach przedsięwzięcia przygotuje skrzynie z książkami, które rodzice będą mogli czytać ze swoimi dziećmi, a w restauracjach stoły będą nakryte obrusami, których wzory będą zachęcić do rozmów przy wspólnym posiłku.

Przeczytaj więcej o:  Thomas Cook , touroperator , turystyka rodzinna

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common