Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Promocja turystyczna

Bańka: Polska musi się promować dynamicznie

Filip Frydrykiewicz 07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 17:21
Minister Witold Bańka zrobił sobie zdjęcie na stoisku POT. Po lewej podsekretarz stanu w MSiT Dariusz Rogowski, prezes POT Rober Andrzejczyk, a po prawej wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska
Minister Witold Bańka zrobił sobie zdjęcie na stoisku POT. Po lewej podsekretarz stanu w MSiT Dariusz Rogowski, prezes POT Rober Andrzejczyk, a po prawej wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska
źródło: Polska Organizacja Turystyczna
Na stoisku obiektu wypoczynkowego Olandia w Wielkopolsce ministra częstowano dereniówką własnej roboty, ale odmówił.
Na stoisku obiektu wypoczynkowego Olandia w Wielkopolsce ministra częstowano dereniówką własnej roboty, ale odmówił.
źródło: ROL
autor: Filip Frydrykiewicz
Turystyce gospodarstwa wiejskie promują się rękodziełem.
Turystyce gospodarstwa wiejskie promują się rękodziełem.
źródło: ROL
autor: Filip Frydrykiewicz

- Prosiłem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, żeby zorientował się, jakie są szanse, żeby odzyskać na targach w Berlinie całą halę na promowanie polskiej turystyki - mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka

W Berlinie rozpoczęły się dzisiaj największe na świecie targi turystyczne. Wśród 10 tysięcy wystawców ze 186 „krajów i regionów" jak informują organizatorzy, jest 49 wystawców z Polski. Wśród nich regiony, miasta, atrakcje turystyczne, uzdrowiska, biura podróży.

Polska wystawia się jak co roku w hali 15.1. Od dwóch lat zajmuje jednak tylko jej połowę, o powierzchni 750 metrów kwadratowych. Wcześniej wynajmowała całą halę, ale zainteresowanie polskich przedsiębiorców i samorządów przyjazdem do Berlina zmalało. Drugą połowę organizatorzy targów udostępnili więc dwóm innym krajom – Bułgarii i Gruzji. Oba – jak informują organizatorzy targów – zgłosiły chęć przejęcia od Polski jeszcze więcej miejsca.

Pierwszego dnia polskie stoiska odwiedził minister sportu i turystyki Witold Bańka. Towarzyszyli mu podsekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę Dariusz Rogowski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (organizatora polskiej obecności na targach) Robert Andrzejczyk i wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska.

Bańka zachwycał się folderami wyłożonymi na stoisku zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa „Wypoczywaj na wsi". Ale pytał o wersję elektroniczną. Zapewniono go, że znajdzie taką na stronie internetowej. Przy stoisku wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis obejrzał eksperymenty pokazujące właściwości wody, dalej wsiadł do pontonu w goglach, dzięki którym odbył wirtualny spływ Nysą Kłodzką, a w warsztacie Żywego Muzeum Piernika w Toruniu sam rozwałkował i przygotował do upieczenia piernik. Mijając zaś stoisko Zabrza stwierdził: Zabrze - dobre miasto. Górnik [Zabrze] nawet dobrze gra.

Motywem przewodnim polskiej obecności na ITB jest turystyka aktywna - wodna. Ważne miejsce zajmuje też turystyka prozdrowotna. Odwiedzający mogą skorzystać z masażu i zabiegów na stoisku uzdrowiska Uniejów, poznać ofertę Kołobrzegu, Świnoujścia czy obiektów należących do Grupy Uzdrowisk Polskich, a także takich obiektów jak: Interferie, Idea Spa czy Medical SPA Travel Tour Operator.

- Targi w Berlinie to największe targi na świecie, nasza obecność tutaj jest więc bezdyskusyjna - mówił w rozmowie z Turystyką.rp.pl Bańka. Ujawnił, że poprosił prezesa Andrzejczyka, żeby zbadał czy można odzyskać dla Polski całą halę. - Niemcy to w końcu jedni z najważniejszych dla nas turystów, przyjeżdża ich kilka milionów rocznie. Niemcy to kluczowy dla nas rynek, trzeba się tu pokazywać dużo dynamiczniej.

Podczas targów ITB w Berlinie, do promocji Polski i jej atrakcji turystycznych wykorzystano m.in. filmy w technologii wirtualnej rzeczywistości. Wśród nich POT przygotowała historię sympatycznej rodziny zwiedzającej polskie zamki i pałace, sentymentalną podróż pary seniorów powracających do ukochanych przez siebie zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO, dwójki przyjaciół spędzających wspólne chwile w parkach narodowych Polski i młodych twórców prototypu łazika marsjańskiego w nowoczesnej Polsce.

Przeczytaj więcej o:  ITB , msit , POT

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common