Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Linie lotnicze i lotniska

Można taniej zostać pilotem Ryanaira

Piotr Rudzki 11-03-2018, ostatnia aktualizacja 11-03-2018 15:06

Ryanair obniżył koszt szkolenia pilotów - chce zapewnić sobie odpowiednią liczbę załóg samolotów.

Tani irlandzki przewoźnik musiał odwołać na jesieni 20 tysięcy lotów, bo zabrakło mu pilotów do realizacji połączeń przewidzianych w rozkładzie. Linia twierdzi, że teraz nie brakuje jej pilotów, ale jej dyrektor operacyjny Peter Bellew powiedział dziennikarzom, że nowe posunięcie pozwoli jej rozwijać się bez problemów.

- W najbliższych latach będziemy jeszcze szybsi, bez żadnych ograniczeń kadrowych dotyczących pilotów — powiedział. Chętni do latania boeingami B737 w Ryanairze będą płacić za typowe szkolenie 5 tysięcy euro zamiast dotychczasowych 29,5 tysiąca. Przygotowuje ono do prowadzenia najczęściej B737 albo airbusów A320 w europejskich liniach. Ceny szkolenia są różne, w zależności od linii, nie obejmują kosztów nauki w szkołach pilotażu, które mogą dochodzić do 90 tysięcy euro.

Bellew poinformował też, że Ryanair wznowił współpracę ze szkołami pilotażu i zamówił siedem nowych symulatorów lotu.

Jesienny bunt pilotów zmusił dyrekcję linii do uznania związków zawodowych. Prezes Michael O'Leary poinformował, że problemy w negocjacjach z nimi w Irlandii i Portugalii mogą doprowadzić do zakłóceń w lotach w najbliższych miesiącach. Spodziewa się też zakłóceń w kwietniu 2019 roku, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Szef marketingu Ryanaira Kenny Jacobs uspokaja jednak. — Nie sądzę, by samoloty Ryanaira zostały uziemione w 2019 roku z powodu Brexitu — powiedział z okazji uruchomienia połączenia Stansted - Nantes i dodał, że umowa o okresie przejściowym odroczy wszelkie zakłócenia do stycznia 2021 roku. Jacobsa ucieszyła chęć Londynu pozostania w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

Przeczytaj więcej o:  pilot , ryanair , szkolenie

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common