Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Najnowsze

Biura Podróży

Marek Śliwka: Płacę 5 dolarów za dojazd rowerem

Filip Frydrykiewicz 26-03-2018, ostatnia aktualizacja 26-03-2018 07:05
Marek Śliwka krążył po targach ze współpracowniczką Natalią i byłą pracownicą Julią
Marek Śliwka krążył po targach ze współpracowniczką Natalią i byłą pracownicą Julią
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

- Z trzech powodów odwiedzam w tym roku targi ITB. Te powody to: kraje zachodniego Pacyfiku, Afryka i Nowa Zelandia – mówi Marek Śliwka, podróżnik i właściciel biura podróży Logos Travel z Poznania

Największe na świecie targi turystyczne, ITB Berlin, jakie odbyły się 7-11 marca, to także okazja do spotkań z menedżerami z polskich biur podróży. Wśród nich był też właściciel i prezes biura Logos Travel, specjalizującego się w dalekich, egzotycznych podróżach, Marek Śliwka.

Zobacz inne wywiady z Berlina:

"ITB: Prima Holiday zapowiada podwojenie biznesu"

"Baszczyński: Z Berlina przywozimy trzy razy więcej Turcji"

„Marek Andryszak: Za pięć lat TUI będzie w Polsce liderem"

"Exim: Gonimy wielką piątkę polskiej turystyki"

- Targi ITB mają tę zaletę, że mogę w jednym miejscu i czasie spotkać przedstawicieli bardzo odległych krajów. Jestem tu więc co roku i co roku wywożę stąd bardzo wartościowe kontakty. W tym roku nastawiłem się na trzy kierunki – opowiada Marek Śliwka.

Pierwszy z nich to kraje leżące w zachodniej części Pacyfiku. Wśród naszych stałych klientów jest grupa, nazwijmy ją inicjatywna, która chciałaby zobaczyć Wyspy Salomona, Tuvalu, Kiribati, Nauru. Będą swoistymi Kolumbami, bo tam jeszcze nikt od nas nie był, jest więc to dla nas obszar do odkrycia.

Reset w Etiopii

Druga przyczyna mojej obecności w Berlinie to Afryka. Odwiedziłem stoisko Sudanu. Bardzo dobrze współpracuje nam się z kontrahentem z tego kraju, dzięki niemu turyści wyjeżdżają zwiedzać Sudan i Erytreę, co miesiąc udaje się wysłać tam grupę.

Ostatnio mamy też duże zainteresowanie wyjazdami do Czadu. Niedawno wróciła stamtąd grupa klientów, ludzie są pod wielkim wrażeniem. Czad wśród obieżyświatów staje się modny, to takie miejsce, którego nie wypada nie mieć w swoim albumie podróży. Mamy tam kontrahenta, którego dopiero na targach poznałem bezpośrednio. Jednak nic nie zastąpi takich kontaktów.

Z kolei z Etiopczykami rozmawiałem o wyjazdach dla aktywnych. Żeby oprócz tradycyjnego zwiedzania mieli możliwość odbyć treking w górach Semien – jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. To ogromny obszar z bardzo ciekawą rzeźbą skał i zarazem z wyjątkową fauną i florą. Już tylko tam można spotkać dżelady – małpy z charakterystyczną czerwoną plamą nieowłosionej skóry na piersi w kształcie serca, stąd zwane małpami o krwawiących sercach. Trasa 12-dniowa będzie w sam raz dla ludzi z korporacji, żeby się zresetowali.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  algeria , antarktyda , biuro podróży , czad , etiopia , ITB , kiribati , Logos Travel , Marek Śliwka , Nowa Zelandia , Vanuatu

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common